Kompiuteriai / internetas,  Pirkiniai / Paslaugos

Kompiuterių supirkimas Klaipėda

Šiais laikais, kai vienas ar keli kompiuteriai yra kiekvienuose namuose ir stacionarus, nešiojamas ar planšetinis kompiuteriai nėra naujiena – yra įmonių ir privačių asmenų, kurie užsiima kompiuterių supirkimus, o internetinėse skelbimų svetainėse labai dažnai pastebime skelbimus, kurių antraštės mirga „perkame kompiuterius; brangiai superkame kompiuterius; kompiuterių supirkimas Klaipėda; naudotų kompiuterių supirkimas“ ir daugelis kitų. Daugeliui kyla klausimų, kam šios įmonės ir privatūs asmenys perka naudotus kompiuterius?

Dauguma šių įmonių ir privačių asmenų perka naudotus kompiuterius, nes naudoja jų dalis garantinių kompiuterių remontui, o taip pat po garantiniam remontui. Tačiau naudoti kompiuteriai perkami ne tik dėl šios priežasties. Dalis senų asmeninių kompiuterių perkama ne dėl veikiančių dalių, kurias naudoja kompiuterių remontui. Kai kurių informacinių technologijų analitikų ir kompiuterinės įrangos tiekėjų teigimu, žmonės taip siekia įsigyti legalias „Windows XP“ kopijas ir tuo pat metu turėti kompiuterį, kuris būtų visiškai suderinamas su šia operacine sistema. Kiti tiesiog nemato reikalo investuoti didelius pinigus į naujus produktus vien dėl padidėjusių „Vista“ reikalavimų kompiuterio resursams, o taip pat suvokia, kad naujausių duomenų kompiuteriai dažniausiai būna skirti naujausiems žaidimams žaisti arba dirbti su pažangesnių kompiuterio duomenų reikalaujančiomis grafikos programomis. Kasdieniam naudojimui puikiausiai tinkami ir senesnių modelių kompiuteriai, kurie dirba lygiai taip pat patikimai ir jų greičių skirtumo namų naudotojas tikrai nepajus.

Remiantis kompanijos „Gartner“ tyrimo rezultatais, tuo metu kai buvo sukurta nauja operacinė sistema „Windows Vista“, rinkoje buvo pastebėtas neįtikėtinas senų kompiuterių atsikratymo bumas. Šis bumas vyko vien tik dėl to, kad naujosios operacinės sistemos „Windows Vista“ keliami reikalavimai kompiuterio resursams yra gerokai didesni lyginant su „Windows XP“. Būtent 2007 metais viso pasaulio kompiuterių vartotojai pasikeitė apie 197 milijonus kompiuterių, iš kurių net 44 proc. buvo parduoti naujiems savininkams.

Toks didelis senų kompiuterių perpirkimo procentas buvo pasiektas, nes daugelis privačių vartotojų ir verslo įmonių teikia pirmenybę seniems kompiuteriams su XP sistema vien dėl to, kad jie turi senų programų kopijas, kurios dažnai neveikia arba veikia nestabiliai jomis naudojantis kompiuteryje su „Windows Vista“, teigia kompanijos IDC tyrimų vadovas Davidas Daoudas. Kaip buvo pastebėta daug įmonių pageidavo įsigyti naudotus kompiuterius iš kompiuterių supirkimu užsiimančių įmonių, nes jiems įprastos buhalterinės apskaitos programos buvo nepritaikytos darbui su „Windows Vista“.

Lygiai taip pat kompiuterių supirkimu užsiimančių įmonių klientais tapo ir tos įmonės, kurios dėl panašių priežasčių nėra linkusios greitai pereiti prie naujovių – jas paprastai gąsdina netikrumas dėl programų suderinamumo ir kompanijos darbo stabilumo.

Kompiuterių supirkimo įmonės pirko senus kompiuterius ir juos pelningai pardavė įvairiausioms kompanijoms, kurios tiesiog buvo nelinkusios imtis didelių investicijų vien tik tam, kad pereitų prie nedaug naujesnio produkto – juk toks perėjimas pareikalautų atnaujinti ne tik turimas programas, bet ir investuoti dalį lėšų į personalo apmokymus, o nedidelėms kompanijoms tai dažnai būna milžiniškos investicijos.

Kita alternatyva tokioms įmonėms buvo pirkti naujus kompiuterius su „Windows Vista“ ir ieškoti, kas galės jiems pritaikyti naudojamas programas, tačiau tai taip pat buvo milžiniškų investicijų reikalaujantis sprendimas.

Tai gi visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje tuo metu kompiuterių supirkimas buvo pelningas verslas, tačiau Lietuvos vartotojai buvo linkę pirkti kompiuterius iš patikimų kompiuterių pirkimu užsiimančių įmonių nei iš privačių asmenų, nes tokios įmonės garantavo, kad naudotuose kompiuteriuose yra legalios „Windows XP“ versijos, o ne pigios kopijos.