Medicina / Sveikata

Komplikacijos susijusios su breketų nešiojimu

Nei viena medicininė procedūra pasaulyje nėra be rizikos. Šiame straipsnyje pasakosiu apie breketus ir jų sukeliamas komplikacijas. Žinoma, su breketais susijusios rizikos nėra tokios pavojingos, kaip pavyzdžiui operacijų metu kylančios. Reikia žinoti, kad skirtingais atvejais gresia ir skirtingi pavojai, taigi tik Jūsų odontologas galėtų tinkamai konsultuoti kiekvienu išskirtiniu atveju.

Limitai

Breketai negali išspręsti visų nelygių dantų ar netinkamo sukandimo atvejų. Dažniausiai šiuos sprendimus apriboja dantų augimo procesai ar su žandikaulio kaulo augimu susiję veiksniai, kurie įtakoja sukandimą. Taip pat dažnai netinkamai prižiūrint kabes ar nenorint bendradarbiauti su odontologu, šis negali užtikrinti, kad norimas rezultatas bus pasiektas.

Gydymo trukmė

Dauguma gydymo procesų naudojant breketus vidutiniškai užtrunka apie dvejus metus. Visgi reikia suprasti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, skiriasi dantų augimo greitis ir noras pasislinkti į numatytą vietą. Kaip bebūtų, konsultacijos metu odontologas turėtų nurodyti apytikslį gydymo laikotarpį kiekvienam pacientui individualiai.

Grįžimas atgal

Nuėmus breketus dantys dažnai nori sugrįžti į ankstesnes vietas, žinoma, tai gali nutikti palaipsniui. Paprastai nuėmus breketus pacientams yra pasiūloma naktimis naudoti specialias uždedamas plokšteles arba kapas, kurios apsaugo nuo dantų judėjimo. Jei šios kapos nėra dėvimos atsižvelgiant į odontologo rekomendacijas, dantų judėjimo atgal tikimybė yra labai didžiulė, ypač po breketų nuėmimo. Taip pat reikėtų suprasti, kad dantys gali judėti netgi prabėgus ir keletui metų po breketų nešiojimo, jauname amžiuje dantys nuolatos auga ir gana greitai gali keisti savo padėtį.

Šaknies sutrumpėjimas

Nešiojant breketus iškyla grėsmė danties šakniai sutrumpėti. Kai kuriems pacientams ši komplikacija pasireiškia šaknies viršūnės nežymiu sutrumpėjimu. Dauguma atvejų ši komplikacija neturi ilgalaikių pasekmių. Visgi retais atvejais pacientams gali rezorbuotis pusė ar daugiau dantų ilgio. Tai turi ilgalaikės įtakos dantų stabilumui. Šaknies rezorbcijos atvejų negalima nuspėti, iki šiol nėra žinoma, kodėl ši komplikacija atsiranda naudojant breketus. Nors tai ir retai pasitaikanti komplikacija, dažniausiai ištinka pacientus nešiojančius breketus ilgą laiką, daugiau nei 2 – 3 metus. Dauguma odontologų gydymo metu tikrina dantų šaknis peršviesdami šias rentgeno spinduliais.

Kalcio praradimas ir skylės

Tinkama burnos higienos svarba yra būtina pacientams nešiojantiems breketus. Paprastai netinkama priežiūra turi įtakos dantų būklei ir išvaizdai. Nuėmus breketus ant dantų gali likti baltos dėmės- pradiniai kurioziniai pažeidimai, kurių laiku nesustabdžius dantyse gali atsirasti skylės.Taip atsitinka dėl prastos dantų higienos, pastoviai įstringančių maisto gabaliukų. Dažniausiai odontologai pataria nuodugniai valyti dantis, naudoti siūlą, taip pat nėra patariama valgyti daug cukraus turinčio maisto. Fluoro turintis dantų skalavimo skystis gali būti tinkama priemonė kovojant su baltomis dėmėmis.

Periodontinės problemos

Svarbu žinoti, kad netinkama burnos higiena yra ne tik skylučių dantyse atsiradimo priežastis. Nešiojant breketus gali pasitaikyti ir periodonto ligų, kai netinkama higiena paveikia dantenas ar žandikaulio kaulą. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad žmonės sergantys periodonto ligomis nėra tinkami kandidatai nešioti breketus. Įprastai nešiojant breketus odontologas nuolatos tikrina paciento būklę ir kaip tinkamai kabės yra prižiūrimos.

Dantų ankilozė

Kita labai reta, tačiau rimta liga susijusi su breketais yra ankilozė. Ši liga pasireiškia tuo, kad danties šaknis susijungia su žandikauliu, o aplinkui esantys dantys pradeda judėti link šio. Šios komplikacijos negali išspręsti net breketai. Visgi ši komplikacija dažniau kyla pacientams, kurių dantis yra implantuotas. Specialistai nėra įrodę, kad liga kyla naudojant breketus, visgi atsiradus šiai komplikacijai, breketai negali pagelbėti.

Kaip bebūtų, galima drąsiai teigti, kad breketai yra bene geriausias sprendimas norint ištiesinti dantis, išvardintos komplikacijos pasitaiko tikrai retai, o užsibrėžti pacientų tikslai dažniausiai yra pasiekiami.

Kabės