Automobiliai / Motociklai

Kondicionieriaus patikra ir pildymas

Artėja vasara, kai daugelio vairuotojų vienintelė atgaiva automobilyje bus kondicionierius. Tiesa, veikiantis. Reikalas tas, kad, norint turėti tinkamai veikiantį, kondicionierių reikia profilaktiškai įjungti ir leisti veikti bent jau kartą kas keli mėnesiai, ne tik vasarą.

Taip pat būtina kartą per metus atlikti profilaktinę diagnostiką ir laiku keisti salono filtrus. Pasak serviso specialistų, yra buvę atvejų, kad vasarą žmonės džiaugėsi kondicionieriumi, bet vėliau jį pamiršo iki kitos vasaros, todėl įjungę suprasdavo, kad nešaldo. Šiuo atveju paprasčiau tiems, kurių automobiliuose sumontuota klimato kontrolė, nes ji, dažniausia, naudojama ištisus metus. Klimato kontrolė – tas pats kondicionierius, tik su elektroniniu valdymu, tad ją taip pat profilaktiškai reikia tikrinti. Juo labiau, kad gedimo atveju gali tekti remontuoti brangiau negu paprastą kondicionierių.

Kai kuriuos elektroninius klimato kontrolės gedimus galima aptikti kompiuterine diagnostika. Mechaninių kondicionieriaus gedimų kompiuteris nerodo. Juos padeda nustatyti speciali įranga.Kartais užtenka  Papildyti kondicionierių kad jis pradėtu tinkamai veikti.

Kondicionierius gali neveikti, jeigu sistema nesandari ir per kažkurią vietą sunkiasi šaldymo agentas. Prijungus aparatą iš sistemos išsiurbiamas (jeigu jo dar ten yra) likęs šaldymo agentas, sistemoje sukuriamas vakuumas. Tada manometru matuojama, ar nekinta slėgis sistemoje. Jeigu vakuumas kinta greitai, tikėtina, kad kažkuri sistemos vieta pažeista mechaniškai. Didesnius pažeidimus – skyles vamzdeliuose ar radiatoriuose galima pastebėti plika akimi. Jeigu vakuumas kinta, bet labai lėtai, galima įtarti atsiradus plika akimi nematomų mikroskopinių pažeidimų. Jų ieškoma į sistemą prileidus tepalo ir su specialiais dažais sumaišyto šaldymo agento.

Pašvietus ultravioletiniu prožektoriumi ta sistemos vieta, per kurią sunkiasi agentas, pradeda švytėti. Radus pažeistą vietą, iš sistemos vėl pašalinamas šaldymo agentas, o detalė išimama ir arba remontuojama, arba keičiama nauja.

Galimas ir toks variantas, kad, esant sandariai sistemai, kondicionierius vis vien neveikia. Tokiu atveju, esant užpildytai sistemai, tikrinamas kompresoriaus našumas.

Paaiškėjus, kad slėgis mažas, tikėtina, kad tai bus dėl sugedusio kompresoriaus. Jį taip pat tenka išimti ir, priklausomai nuo gedimo, remontuoti arba keisti nauju. Kondicionieriaus Remontas paprastai, užtrunka nuo dienos iki dviejų.

Jeigu automobilio sistema sandari ir visos jos grandys veikia tvarkingai, nauju šaldymo agentu ji užpildoma per 40 minučių.

Tai kainuoja nuo 80 iki 120 Lt. Kainą šiuo atveju lemia sistemai reikalingo šaldymo agento ir tepalo kiekis. Paprastai, didesnio tūrio varikliui bus sunaudota daugiau šiuo medžiagų. Lengvųjų automobilių kondicionavimo sistemai gali prireikti nuo 500 iki 1 200 g šaldymo agento ir nuo 100 iki 300 g tepalo. Tiesa, tai – bendri skaičiai, o reikiamas kiekis kiekvienam modeliui parenkamas atskirai.