Medicina / Sveikata

Kosmetika riebiai odai

Kosmetika riebiai odai

Kosmetika riebiai odai visada šiek tiek skiriasi nuo tos, kuri skirta paprastą, sausą arba mišrią turintiems žmonėms. Kuo ji skiriasi nuo tos, kuri skirta sausai arba mišriai odai? Ar ši kosmetika perkama tik specifinėse parduotuvėse? Ar riebiai ir spuoguotai odai būtina priežiūra – gal galima tiesiog nieko nedaryti? Apie visa tai, skaitykime toliau.

Amžius arba prigimtis

Kosmetika riebiai odai
Kosmetika riebiai odai

Anksčiau ar vėliau, paprastai beveik visiems žmonėms tam tikru laikotarpiu būna reikalinga kosmetika riebiai odai. Kodėl? Dėl paprastos priežasties. Mat paauglystėje, keičiantis hormonų kiekiui kraujyje, beveik visiems atsiranda ir riebiai atrodantis veidas. Tada reikalinga specifinė kosmetika ir net dalinis gydymas. Riebioje odoje paprastai prasideda pokyčiai. Ji tampa labiau užteršta, dėl to kemšasi poros, susiformuoja inkštirai. Tačiau ne tik dėl padidėjusio riebalingumo atsiranda mažus vulkanus primenantys inkštirai, bet ir randasi dideli skausmingi spuogai. Pastarieji susiformuoja dėl hormonų pokyčio, o ne dėl to, kad oda yra neprižiūrėta. Taigi, kosmetika riebiai odai paprastai nuo spuogų apsaugoti 100 proc. negali, tačiau gali padėti sumažinti riebumą, padaryti normalų pH bei pagerinti tam tikrus kitus procesus, vykstančius epidermio sluoksnyje, sumažinti inkštirų tikimybę.

Klaidinga manyti, jog kosmetika riebiai odai yra reikalinga tik tuo aštriuoju paauglystės metu. Iš tiesų, ji būna reikalinga kai kuriems žmonėms ir ilgiau, kartais – kone visą gyvenimą. Mat kiekvienas žmogus turi tam tikras nuolatines savo odos savybes. Taip, kaip kai kurie visuomet yra linkę į nutukimą, pleiskanotus plaukus ar greitesnį nagų skilimą, taip ir oda gali būti nuolat riebi. Taigi, tokiems žmonėms gali tekti ne tik paauglystėje naudoti specialias priemones, bet ir kitu laikotarpiu gali būti naudojamas kremas veidui, riebiai odai su žolelėmis (50 ml užtenka keliems mėnesiams, taupiai tepant).

Svarbiausia – švara

Iš tiesų viena iš pagrindinių taisyklių, gyvenant su riebia veido oda – tai saugotis užterštumo, stengtis visada išlaikyti švarą. Tačiau jokiu būdu negalima veido plauti, tarkime, paprastu muilu. Jo ph nėra pritaikytas veido odai, be to, jis pernelyg ją džiovintų, sausintų. Tam reikalinga Uriage kosmetika (ar kažkurios kitos geros firmos). Specialūs prausikliai, šveitikliai ir veido kremai – jie panaikins perdėtą riebalingumą, be to, pamaitins odą. Jeigu bus naudojamas ne kremas riebiai veido odai, o koks nors, kuris tiesiog odą sausina arba maitina, tada galite sulaukti blogos reakcijos – oda išsausės, nusilps arba taps dar labiau užteršta (tarkime, nuo kremo sausai odai).

Dekoratyvinė gydomoji kosmetika

Kartais gali atrodyti, kad tik geras kremas, skirtas būtent gydymui, maitinimui, gali tikti tokią odą turintiems žmonėms. Tačiau iš tiesų gerą efektą gali sukurti ir kitokia kosmetika. Dekoratyvinė kosmetika gali taip pat tikti tokią odą turintiems žmonėms. Kaip? Viskas labai paprasta. Galite surasti pudrą, kuri suteiks jūsų odai spalvą, taip pat privers atrodyti ją lygiau, ir ji vis tiek bus kartu ir gydomoji. Tai itin tinkamas variantas tada, kai paauglystėje kenčiate ir nuo įvairių spuogų.

Išmokti gyventi

Jeigu turite riebią odą, galite gyventi be problemų. Tereikia išmokti kelių principų ir prisiminti, jog nuo šiol viskas visada bus truputį kitaip – nuo šiol jūs visada stengsitės prisižiūrėti. Negalima dėti ant odos bet ko, tai gali būti herba kosmetika, skirta būtent jūsų odos tipui, bet tik ne bet koks iš draugės pasiskolintas kremas. Jeigu paisysite savo situacijos ir jai keliamų reikalavimų, tuomet galėsite ilgai džiaugtis puikiais rezultatais.