Pirkiniai / Paslaugos

Kosmetikos parduotuvių palyginimas

Tadas Karosas
Kosmetikos parduotuvės internete

Kiekvienos moters gyvenime yra svarbus grožis. Grožis yra natūralus – tas, kurį mums suteikė gamta, ir kurį mes puoselėjame bei bandome išsaugoti, ir grožis, kurį mes galime paryškinti, sustiprinti, sukurti. Visiems šiems dalykams reikalinga kosmetika. Kuri gi moteris nesilanko kosmetikos parduotuvėse? Lankomės bent retkarčiais visos, tačiau ar visada žinome, kur geriausia eiti? Nepateiksiu vienareikšmio konkretaus atsakymo, kuri kosmetikos parduotuvė geriausia, tačiau, manyčiau, galiu pasidalinti savo impresijomis ir asmenine patirtimi – kas man pasirodė verta dėmesio, kokį įspūdį paliko skirtingos kosmetikos parduotuvės.

Pasirinkimas r įvaizdis

Manau, kad nebūsiu neteisi, jeigu pasakysiu, jog parduotuvėse produktų pasirinkimas šiek tiek skiriasi. Vienur asortimentas didesnis, kitur mažesnis, vežamos vienokios ar kitokios firmos. Taip pat skiriasi ir kosmetikos parduotuvių išplanavimas. Pavyzdžiui, prisimenu, kai dar egzistavo parduotuvė „Sarma“, ji išsiskyrė erdviu baltu interjeru. Atvykus į vidų susidarydavo sterilumo ir prabangos pojūtis – nors kainos ir buvo vidutinės šioje rinkoje. Tačiau galbūt buvo mažiau įvairių nereikalingų reklamų, plakatų.

Tai tikrai svarbu yra įvaizdis, ypač tada, kai pristatoma kompanija, kuri kaip tik pati ir rūpinasi moterų įvaizdžiu. Vėliau, jeigu neklystu, „Sarma“ pavirto „Douglas“ parduotuve, ir įvaizdyje buvo šiokių tokių pasikeitimų – vietoje vyravusio geltonos ir baltos spalvų dialogo atsirado žydra spalva. Žinoma, ši spalva yra iš ties mėgiama ir kitų parduotuvių. Tarkime „Drogas“ taip pat renkasi žydrą spalvą, taip pat ir „Eurokos“ – tačiau tamsiai mėlyną. Mėlyna spalva yra susijusi su jūra, su brangakmeniais ir dangumi. Ji nėra tokia, kuri blogai kontrastuotų su įvairiomis makiažo spalvomis, joje puiku ir paprasta reklamuoti ką tik nori – viskas atrodys estetiškai. Tikriausiai dėl to ji ir yra tokia populiari.

Aptarnavimas

Koks aptarnavimas geresnis – kai su tavimi visą laiką bendrauja, ar kai vos žodį prataria – tiksliai nepasakysiu. Čia skonio reikalas. Vieni žmonės mėgsta, kai pardavėjos jiems iš karto padeda apsispręsti ir nusipirkti tai, ko ieško. Kiti mėgsta patys vaikščioti tarp lentynų, ieškoti galbūt ir lyginti kainas.

Prisimenu, kad būtent „Sarmoje“ būdavo šiek tiek ramesnė aplinka, ten pardavėjos nešokdavo iš karto klausti, ko čia atėjau. Štai Eurokoje, bent kiek teko lankytis, visuomet pasisiūlo padėti. Ar man tai patinka, tai jau kitas klausimas. Visgi manau, kad aptarnavimo kultūra yra labai svarbi, ypač tokiame tinkle, kaip kosmetikos. Juk dauguma pirkėjų yra moterys, kurios ateina pirkti grožio priemonių, nes nori pačios pasijusti gražesnės, laimingesnės. Vadinasi, ir pardavėjos būtinai turi būti kaip pavyzdys gražios, mandagios, malonios. Jos jau savaime turi sužadinti poreikį kosmetikos parduotuvėje tapti kažkuo sektinu.

Elektroninis kelias

Šiais laikais daug dalykų keliasi į internetą, elektroninė prekyba (pavyzdžiui Tadas Karosas) darosi labai populiari. Juk suprantama, dėl ko – nereikia niekur skubėti, visada yra prekių, kurių ieškai. Žmonės turi mažiau laiko lankytis po visas parduotuves ir įvairias įstaigas, todėl dažnai tiesiog internete užsisako tai, ko reikia. Be to, patogiau ir sekti nuolaidas – kai tik jos atsiranda, iškart galima pirkti. Kitu atveju, kai perkama tikroje parduotuvėje, sužinojus apie akcijas dar ne visada turi galimybę iškart nubėgti į tą parduotuvę ir įsigyti kažkokį daiktą, gali taip akciją ir pralaukti.

Mano mėgiama yra elektroninė parduotuvė SAU, bet ją akivaizdu, kad mėgsta ir daug kitų moterų – juk tai tikrai labai populiarus prekybos tinklas. Pirkau kelis kartus, manau, kad pasitaikys tai ir ateityje.