Įvairenybės

Kreditai

Surengta akcija „Gerumo kreditai”

Kreditai
Kreditai

Kalėdos – stebuklų metas, ta proga nevyriausybinė organizacija surengė akciją „Gerumo kreditai“. Jos metu buvo nudžiuginta daug žmonių – ne tik benamių, našlaičių, senelių, ir mokyklose knygučių neturinčių vaikų. Kiekvienas gerumo kreditas pasiekė reikiamą adresą, ir šventes pavertė dar nuostabesnes. Ši akcija vyko Niujorke, ir ji originalo kalba skambėtų ne „Gerumo kreditai“, o kažkaip kitaip. Akcijoje sudalyvavo 10 tūkstančių žmonių, ji truko vieną mėnesį laiko. Tad skaitykime apie ją plačiau.

Sumanytojai džiaugėsi sėkme

Išdalintas ne vienas gerumo kreditas, tačiau pats didžiausias teko ir organizatoriams – tai netikėta akcijos sėkmė. Akcijos „gerumo kreditai“ iniciatorė Džeinė sako, jog nesitikėjo tokio susidomėjimo.

„Iš pradžių tiesiog su draugais pagalvojome, kad reikėtų Kalėdų gerumą skleisti kažkaip originaliau, maloniau, negu visada. Tad mes padarėme paprastai – tiesiog leidome sau pasijusti minčių lietuje, ir iš jo išgriebėme geriausias idėjas. Tad taip atsirado pirmoji akcijos „Gerumo kreditai“ užuomazga.  Pradėjome veikti gruožio mėnesį, ir greitai mus pasiekė žiniasklaidos susidomėjimas. Kas tas gerumo kreditas? Klausinėjo visi. Ar tai kažkas, susijusio su pinigine paskola? Ne – atsakinėjome visiems. Tokį pavadinimą iš finansininkų pasiskolinome tiesiog todėl, kad jis puikiai nusako mūsų akcijos esmę“, – džiaugiasi Džeinė.

Kitas akcijos organizatorius Pyteris papildo informaciją statistika – buvo padaryti keturi televizijos reportažai, kurių metu aiškintasi, kas yra gerumo kreditai,  aprašyta šešiolika straipsnių. Pyteris sako, kad patys jokios sklaidos ir viešinimo nedarė, net nepaleido pranešimo spaudai – akcija išpopuliarėjo tarsi pati savaime. Turbūt visiems buvo labai įdomu, kas slepiasi po mistišku pavadinimu „kreditas“.

Akcijos esmė – dalintis gerumu

Organizatoriai teigia, jog ši akcija buvo sugalvota šiek tiek pasiremiant jau kitomis anksčiau buvusiomis akcijomis. Vienas iš esminių dalykų – tai daryti kuo daugiau gerų darbų visą gruodžio mėnesį, tokiu būdu tau tarsi renkasi kreditai.

Kokius gi darbus galima daryti? Visų pirma, organizatoriai skatino patiems nuspręsti, kokia forma ir kokią socialinę grupę reikia paremti. Galimi gerumo kreditai bedarbiams,  našlaičiams, likimo nuskriaustiems, protiškai atsilikusiems ar kitiems, kuriems būtent meilės ir trūksta labiausiai. Kiekvienas geras darbas, kad ir koks jis bebūtų, jau yra gerumo kreditas.

Dalyviai jaučiasi patenkinti

„Man labai patiko, kad ši akcija kaip ir neturi jokios koncepcijos, ir tie kreditai nuo 18 metu apskritai tėra tavo sąžinės reikalas. Tu tiesiog darai gerą darbą, niekur jo neregistruoji, skaičiuoji mintyse, niekur nėra bendros paskolos internetu suvestinės, niekas nežino, kokioje stadijoje ši akcija yra. Nėra netgi jos baigiamojo renginio, su spindinčių įžymybių pilna scena. Nieko iš esmės nėra – tik tu pats ir tavo geri darbai. Tai labai atpalaiduoja ir suteikia jausmą, kad esi ypatingas žmogus, ir visi aplink tokie irgi yra. Gerumas tiesiog tirštu sluoksniu tvyro ore“, – pasakojo viena akcijos dalyvė, kuri sakė, kad kreditas nedirbantiems buvo pagrindinė jos gerumo veiksmų išraiška. Ji aukojo maistą, šiltus drabužius, nereikalingus žaislus žmonėms, kurie nedirba.

Kitas akcijos dalyvis, sakė kad labiausiai jam patinka spontaniški gerumo kreditai. „Akcija neįpareigoja, tas puiku. Vadinasi, aš galiu kada tik panorėjęs padaryti kažką gero, ir tai yra mano paties atsakomybė. Dėl to nedalyvausiu pokylyje ir mano vardo neiškals garbės lentoje. Vadinu tokį spontanišką gerą darbą paprastai – tai greitas kreditas šilumos. Juo vadovaudamasis aš, pavyzdžiui, pervedžiojau močiutes per gatvę, lydėjau jas iki namų, nešiau krepšius. Paaukojau bandeles gatvės valkatoms ir sušelpiau gatvės muzikantams. Dabar visai kitoks jausmas sutikti šventes – jaučiuosi geras ir nusipelnęs švęsti džiaugsmą bei išganymą“, – pasakojo akcijoje dalyvaves Tomas.