Paskolos

Kreditai – kuo jie palankūs ir naudingi šiais laikais

kreditaiLaikas, kuriuo gyvename, yra ypač palankus, nes gyvename informacinių technologijų ir didelių galimybių amžiuje. Be vargo galima įsteigti nuosavą įmonę, įkurti verslą, kur kas lengviau nei anksčiau galime gauti kreditą ar paskolą, įsigyti ir parduoti nekilnojamąjį turtą, lanksčiomis sąlygomis dalyvauti komercinėje veikloje ir pan. Pinigai skolinami ir kreditai teikiami net ir tiems žmonėms, kurie neturi vertingo turto, kurį galėtų užstatyti. Jei turima gera verslo idėja, bankai remia jaunus, iniciatyvius žmones, tad XXI amžių drąsiai galima pavadinti galimybių amžiumi.

Svarbu išsiaiškinti, kas gi yra tas kreditas – vis dažniau ir dažniau šiandien girdimas žodis tiek virtualioje erdvėje, tiek gatvėje ir kitur. Taigi kreditai – tai tam tikra pinigų suma, kurią finansines paslaugas teikianti institucija skolina fiziniam asmeniui arba juridiniam asmeniui (įstaigai, įmonei, bendrovei ir pan.). toji finansinė institucija taip pat numato skolinimo sąlygas, susijusias su pinigų vartojimu ir grąžinimo terminais, tad jeigu sąlygos nėra palankios, žmogus gali pasirinkti, ar imti kreditą, ar rinktis kitą paslaugos tiekėją, ar pasirinkti alternatyvius skolinimosi būdus. Kreditai yra skirstomi į dvi rūšis – tai vartojamieji kreditai, teikiami banko kortelės savininkui, kai jis leidžia pasiskolintuosius pinigus savoms kasdienėms reikmėms. Kiti kreditai yra ilgalaikiai, kai pinigų skolinamasi mašinai, namui, sodui, butui, žemės sklypui ir panašiam turtui. Tokio kredito palūkanos bus kur kas didesnės, nei vartojamojo kredito, tad natūralu, kad ir skolinimosi terminas bus gana ilgas.

Paėmus kreditą, bus sudaroma kredito teikimo sutartis. Ten bus aprašyta, kada ir kokiomis dalimis reikės pradėti grąžinti pasiskolintus pinigus. Dažniausiai reikia mokėti kartą į mėnesį ir lygiomis dalimis, o prie sumos bus priskaičiuojamos ir palūkanos. Paskolos sutartyje taip pat nurodytos kredito palūkanos, tačiau kartais šias sutartis įmanoma pakeisti arba net nutraukti. Kreditai tuo ir patrauklūs. Net ir žmogui, patyrusiam didelį finansinį smūgį, yra galimybių išsikapstyti ir atidėti kredito grąžinimo terminą arba visiškai nutraukti sutartį ir parduoti turtą, kuriam buvo imtas kreditas. Kartais norima iškeisti turtą, o pinigų dar pritrūksta, tad bankas gali pasiūlyti galimybę derėtis dėl dar vienos paskolos.

Kaip jau minėta, egzistuoja ilgalaikiai ir trumpalaikiai kreditai. Ilgalaikiai kreditai jau buvo aptarti, tuo tarpu trumpalaikiai kiirlaen yra skirti nemėgstantiems ilgalaikių įsipareigojimų arba tiems, kurie nori pasiskolinti pinigų trumpesniam laikui. Trumpalaikiai ir greitieji kreditai dar patrauklūs ir dėl to, kad pirmą kartą kai kurios finansinės institucijos siūlo pasiskolinti visiškai be jokių palūkanų ir įsipareigojimų. Tai labai palanku, jei pinigų prireikia staiga – skolinantis pirmą kartą atiduosite tokią pačią pinigų sumą, vadinasi, nebus priaugusių palūkanų. Tik svarbu įsidėmėti, kad skolinimosi terminas bus vos 25 ar 30 dienų, o suma svyruos nuo kelių šimtinių iki poros tūkstančių litų.