Paskolos

Kreditai verslo pradžiai

Paskolos ėmimas, bankai, kredito unijos – tai žodžiai, kurie daugeliui Lietuvos žmonių sukelia neigiamas emocijas. Taip jau nutiko, kad nepriklausomos modernios Lietuvos bankų istorija yra sutepta apgavystėmis, šiandien vis nuaidi žmones gąsdinančios istorijos apie finansinių institucijų nelankstumą sunkiais žmonėms laikais ir, žinoma, apie nesąžiningus vienų didžiausių pasaulio bankų veiksmus, kurie sukėlė paskutinius finansinius skandalus. Tiesa, visa tai tik maža dalis visumos. Daugybė verslų prasidėjo vieno dėl to, kad jiems buvo suteikti kreditai verslo startui.

Šis straipsnis paremtas istorija apie žmones, kurie buvo vieni pirmųjų Europoje pradėjo kavos gėrimo kultą. Tai istorija apie Coffee Republic.

kreditai

Po to, kai po ilgo nesimatymo brolis ir sesuo susitiko išgerti kavos ir vėl nusivylė šio gėrimo pasirinkimu, jie nusprendė įsteigti savo kavinukę. Jie pradėjo nuo to, kad ištyrė, kas dešimto dešimtmečio pradžioje užsiėmė kavos pardavimu. Buvo vienetai konkurentų, kurie siūlė paprastą juodą, bet neskanią kavą. Pasirodo tuo metu Cappuchino, Latte ir kiti saldūs pavadinimai skambėdavo tik gurmanų lūpose. Eiliniams žmonėms buvo skirtas paprastas juodos spalvos kavos gėrimas.

Įsitikinę, kad niša idėjai yra, jie parengė verslo planą, kurį po susitikimų su bankais teko vis tobulinti. Kreditai tuomet nebuvo suteikiami taip lengvai, kaip 2007 ar 2008 metais, kuriuos kiekvienas dar gerai prisimename. Vis dėlto jų pastangos sulaukė rezultatų, paskola buvo suteikta ir atsidarė pirmoji viena kava prekiaujanti kavinė.

Jos startas buvo toks sėkmingas, kad per trejus metus Coffee Republic galėjo išaugti iki 80 kavinių visoje Jungtinėje Karalystėje. Kreditai parodžius sėkmingus darbo rezultatus tuomet jau nebebuvo problema. Viena iš įkūrėjų dar ir šiandien, po daugelio metų tikina, kad pasiruošimas pirmosios kavinės atidarymui nulėmė daugiau nei pusę viso verslo sėkmės. Paskolos gavimas buvo tik taškas, kuris atskyrė pasiruošimo darbus nuo to, kai reikėjo savo rankas merkti tiesiai į sunkų darbą.

Vis dėlto Coffee Republic yra tik vienas pavyzdys iš daugelio verslų, kuriems pradžia davė vien skolintos lėšos. Šiandien egzistuoja daug daugiau ir daug geresnių galimybių pasiskolinti ar susilaukti investicijų. Taigi, nenuleiskite rankų.