Laisvalaikis / Pomėgiai

Krikštynos. Kaip apsirengti?

Apie tai kokios turi būti tradicijos ar krikštynų atributika turbūt žino visi, kurie bent kartą gyvenime dalyvavo tokioje šventėje. Savosios krikštynų dienos daugelis neatsimena, nes būna dar labai maži, tačiau vis labiau populiarėja ir savotiška tradicija tampa vaikelį krikštyti pirmosios ar antrosios gimimo dienos proga. Daugelio tėvelių manymu kiek paaugę vaikai labiau supranta šventės eigą ir mažiau rūpesčių sukelia ne tik tėveliams, bet ir šventės svečiams. Juk dar kūdikiui reikalinga labai atidi priežiūra, kitaip tariant negalima jo paleisti iš rankų, o kiek ūgtelėjusio vaiko – nevalia paleisti iš akių.

Krikštynų dovanos dažniausiai nuo vaikelio amžiaus nepriklauso. Sidabriniai šaukšteliai ar auksiniai medalionai tinka tiek kūdikiui, tiek paaugusiam vaikučiui. Tačiau dar šiek tiek apie pasiruošimą krikštynų šventei… Labai svarbus šventės akcentas yra apranga. O klausimas ką apsirengti turbūt toks pat senas, kaip ir pasaulis. Taigi, kaip derėtų pasipuošti krikštynų puotai? Vis labiau populiarėja mada mamą ir krikštijamą mergaitę arba tėtį ir berniuką aprengti tokiais pačiais rūbais. Dizaineriai net kuria specialias mamos ir dukros aprangų linijas, tačiau nederėtų pamiršti, kad bažnyčioje pageidautina pasipuošti kelius siekiančiu ar ilgu sijonu bei pečius dengiančia apranga. Krikštynų proga nerekomenduojamos tamsios spalvos, geriau rinktis šviesias kreminę, rausvą, smėlio ir kitas mažiau akį rėžiančias spalvas. Pastelinės spalvos simbolizuoja rafinuotą eleganciją ir subtilumą. Vyrams pasipuošti tokiai šventei daug lengviau nei moterims. Jiems dera rengtis klasikinį kostiumą, tačiau nepadauginti aksesuarų. Tokiai progai labai tinka linas, tačiau reikia išlaikyti šventinį stilių ir pamiršti atviras basutes, medvilninius marškinėlius ar tuo labiau džinsus. Merginoms verta rinktis lengvas, vėjyje plevenančias, romantiškas sukneles. Ofiso kostiumėliai kaip ir paplūdimio aprangos stilius šiai progai tikrai netinkami. Geriau rinktis prabangaus šilko ar plevenančio šifono audinius, iš kurių pasiūtos suknelės būtų papuoštos subtiliu dirželiu ar romantišku kaspinu. Šiltuoju metų laiku ypač tinkami moterų aprangos aksesuarai yra galvos apdangalai. Dailiai atrodo į plaukus įsegta mažytė skrybėlaitė, gėlės žiedas, o gal net stilizuota plunksna. Tokios detalės, kaip ir krikštynų atributika suteikia šventei nepakartojamo žavesio. Tačiau nederėtų užmiršti ir kitų papuošalų. Ir čia labai svarbus yra saikas. Gražiai ir šventiškai atrodo baltų ar rausvų perlų vėrinys bei apyrankė. Dar vienas svarbus akcentas tai šukuosena. Tokiai progai tinka klasikinis surištų plaukų kuodukas ar net palaidi, šiek tiek supinti plaukai. Dirbtinai atrodančios, tortinės šukuosenos tikrai nerekomenduojamos.

Svarbiausia šventės puošmena yra gera nuotaika ir neišblėstantys prisiminimai, taigi pasipuoškite taip, kad ir po daugelio metų žvelgdami į nuotraukas jaustumėtės gerai, nes kadaise atrodėte žavingai.