Renginių Organizavimas

Krikštynos. Švęsti kukliai ar įsimintinai?

Vaiko gyvenime yra labai svarbi šventė – Krikštynos. Ji svarbi ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, kitiems artimiems žmonėms. Visgi būna sunku nuspręsti, krykštinas švęsti kukliai šeimos ir artimų draugų rate ar organizuoti įsimintiną šventę. Abu variantai turi savo privalumų, ir savo trūkumų.

Kuklios krikštynos dažniausiai apsieina su būtinąja oficialia dalimi, fotosesija (kartais samdomi krikštynų fotografija užsiimantys specialistai, tačiau ne visada), pasisėdėjimu namuose prie vaišėmis nukrauto stalo. Tokioje šventėje įprastai dalyvauja pats vaikas, jo broliai, sesės ar pusbroliai, tėvai, krikšto tėvai, seneliai, kuriems krikštynos ypatingai svarbi šventė, dėdės, tetos ir dar keli artimi giminaičiai ar labai artimi draugai.

Tuo tarpu išskirtinės krikštynos neapsieina be įsimintinų, įdomių pramogų, o kartais ir didelio būrio žmonių. Organizuojant didelę šventę dažnai nemažai lėšų skiriama pasiruošimui – įsigyjami puošnūs krikšto rūbeliai (optimaliausias sprendimas – nuoma), ieškoma krikštynų fotografo, restorano ar kitos erdvės šventei, nuomojamos pramogos vaikams, tokios kaip burbulų baseinai, batutai ar kitos, visa tai labai priklauso nuo krikštijamo vaiko bei kitų šventės dalyvių amžiaus.

Krikštynų fotografija turėtų būti vienas svarbiausių prioritetų. Norint gražių akimirkų, kurias būtų malonu matyti vėliau reikalinga patyrusi fotografo akis, gebanti įamžinti šventės akimirkas, pasiruošimą jai, svarbiausias detales bei visa tai sukurti meniškai, patraukliai akims. Deja, vis dar nemažai žmonių mano, kad turėdami geresnės kokybės fotoaparatą gali patys padaryti labai kokybiškas nuotraukas. Puiku, jei tai tiesa, tačiau dažnu atveju iš to išeina tik šnipštas ir pasigailima, kad krikštynų fotografija nebuvo patikėta specialistui.

Krikštynos – graži šventė, kuri reikalauja šiokio tokio pasiruošimo, investicijų. Kaip bebūtų, šventės organizavimas atsieis nemažai, net ir organizuojant pakankamai kuklią šventę. Vien suknelės ar berniukų drabužėliai krikštynoms kainuoja ne vieną dešimtį eurų, o kur dar vaišės, fotografijos ir kita, tačiau šiek tiek pataupyti ir surengti išskirtinę šventę tikrai verta.