Žiniasklaida / Leidyba

Kriminalai

 Ar domitės kriminalinėmis naujienomis?

Kriminalai
Kriminalai

Kriminalai yra viena iš naujienų skilčių tiek laikraščiuose, tiek televizijos, radijo laidose. Taip pat interneto portaluose ir netgi socialiniuose tinkluose, kur yra pasidalijama naujausia informacija. Vieniems kriminalai yra pirmo svarbumo naujienos, kitiems kartais svarbiau yra sužinoti muzikos, sporto ar IT naujienas. Klausiame įvairių žmonių, kaip gi yra jiems, ar juos domina šios naujienos, kokios ir kodėl.

Silvija, 29 metų

Taip, domiuosi. Man kriminalai galbūt ir nėra ta naujiena, kurią noriu perskaityti tik atsikėlusi iš ryto, tačiau dienos eigoje taip pat noriu sužinoti ir tokio pobūdžio naujienas. Man tai yra aktualu, nes aš pati dirbu su kriminalais susijusioje srityje, aš esu greitosios medicinos pagalbos  darbuotoja. Tad vienu ar kitu būdu kriminalai ir taip mane pasiekia, nes tenka važiuoti į įvairius iškvietimus, kur dažnai prie namo jau mirguliuoja ir policijos automobilio žiburėliai.

Tad jeigu ne darbe, ne budėjimo metu, vis tiek kitokiais keliais sužinau, kokie yra dienos kriminalai. Man tai tapę įprasta, sužinoti, kur kas nors gavo šautines, durtines ar kitokias žaizdas. Mėgstu taip pat ir žiūrėti į fotografijas, nes mano profesinis žvilgsnis gali labai greitai pasakyti, ar tikrai sužeidimai yra tokie pavojingi, ir ar galima išgelbėti žmogaus gyvybę. Žinoma, tokių nuotraukų prie straipsnių retai kada pamatysi. Na o taip pat mane domina ir veiksmo aplinkybės.

Kartais norisi paskaityti ir kitokių naujienų, gerų, šviesių. Tačiau, kai žinai, kas iš tiesų dedasi pasaulyje, kokių baisių dalykų kartais atsitinka, su kuriais aš pati susiduriu akis į akį, tada norisi šiek tiek kitaip į visą situaciją žvelgti. Tada ir tos gerosios naujienos, atrodo, turi savo kitą medalio pusę. Juk net jeigu ir daromas reportažas iš kokios nors masinės miesto šventės, paskui beveik visada atsiranda ta pati ir naujiena ir skiltyje kriminalai video.  Kodėl? Todėl, kad žmonės ne tik švenčia taikia, ramiai, bet ir atsitinka įvairių incidentų, kyla muštynės ir panašiai.

Deividas, 34 metai

Man yra aktualu dienos naujienos, kriminalai ir visi kiti dalykai, nes aš čia, šioje šalyje auginu savo vaikus. Man svarbu žinoti, ar netoli mūsų namų nesibasto koks nors pabėgęs nusikaltėlis, ar mano vaiko beeinančio į mokyklą nenudaigos pakelės maniakas. Man svarbu suvokti aplinką, kurioje gyvenu, kad galėčiau įvertinti savo galimybes ir poreikį saugoti save ir savo šeimą.

Apskritai, kaip pastebiu kriminalai Lietuvoje yra gana populiari naujiena – nes apie juos apsišneku ir darbe su kolegomis, ir namie su žmona, ir prie alaus su draugais. Taip nėra, kad tik aš vienas domėčiausi. Juk visi nori žinoti, kur gyvena, ir kas dedasi šalyje, nesinori į viską žiūrėti tik pro rožinius akinius. Pats gyvenu laikinojoje sostinėje, tad be abejo, man aktualiausi yra kriminalai Kaune. Beje, beveik galėčiau paneigti stereotipą, kad čia įvyksta daugiau nei kitur nusikaltimų. Iš tiesų, kiek žiūriu žinias, matau, kad kriminalai Klaipėdoje, taip pat kaip ir kriminalai Siluteje ar bet kuriame kitame mieste yra tokie pat stiprūs ir dažni.

Eglė, 56 metų

Gyvenu nedideliame mieste, ir man norisi žinoti, kokios to miesto naujienos. Jeigu meras nusprendė pagražinti kelius – puiku, jeigu įvyko nusikaltimas – negerai. Bet noriu žinoti tiek vienas, tiek kitas naujienas, todėl kriminalai Kedainiuose man yra lygiavertės žinios su sakykime tomis, kur aprašinėjama kokie svarbūs svečiai vizituos mūsų mieste.