Įvairenybės

Kroviniai

Tikslas – kokybiškas transportavimas

Kroviniai
Kroviniai

Kiekvieną dieną po pasaulį važinėja šimtai tūkstančių vilkikų. Svarbiausias jų vairuotojų darbas – užtikrinti, kad užsakyti kroviniai būtų pristatyti į reikiamą vietą laiku ir saugiai. Transportuojami objektai gali būti labai skirtingi. Vieni jų yra ypač dideli, kiti – sudaryti iš sveikatai kenksmingų medžiagų, treti – trapūs, dužūs. Jiems prireikia skirtingų reglamentų, kokybės užtikrinimo. Be to, krovinys gali būti gabenamas kertant daugybės valstybių sienas.

Krovinys gali būti piltinis arba generalinis. Pirmąją kategoriją sudaro skysti arba birūs produktai. Paprastai jie gabenami nesupakuoti, patalpinti į specialias cisternas, triumus, vagonus. Šiai grupei priklauso akmens anglis, maisto produktai (kviečiai, ryžiai, sojos pupelės, kukurūzai, miežiai, grikiai, cukrus, miltai ir pan.), įvairios granulinės trąšos, medienos granulės. Taip pat – ir mineralinė žaliava: smėlis, druska ir kita. Skysčių grupei taip pat priklauso maisto produktai (pienas, aliejus, sultys), nafta ir jos produktai, suskystintos dujos, įvairios cheminės medžiagos.

Generaliniai kroviniai daugiausia yra sudaryti iš supakuotos produkcijos ir medžiagų. Tam naudojamos dėžės, plastiko pakuotės, maišai, padėklai, statinės, pintinės ir kita. Tačiau šiai kategorijai priklauso ir įvairūs stambiagabaričiai transportavimui skirti objektai. Tai – metalo konstrukcijos, staklės, mediena, technika ir jos dalys. Taigi, pagrindinis skirtumas tarp grupių yra objektų pakuotė. Tai nulemia ir pakrovimo, iškrovimo ypatumus.

Esama ir tokių krovinių, kurių pervežimas yra uždraustas arba itin komplikuotas. Į šią grupę patenka taurieji metalai, brangakmeniai, ginklai, kai kurios sveikatai pavojingos cheminės medžiagos. Jei tokie kroviniai gabenami, tai visas parengimo ir transportavimo procesas užtrunka žymiai ilgiau, nei standartinių objektų atveju.

Kroviniai lietuvoje gabenami paprasčiau, nei kitose šalyse. Mūsų valstybė laikosi Europos Sąjungos reglamentų. Lietuvoje vykdomu ir labai paprasti užsakymai. Gabenimo įmonės siūlo įvairias perkraustymo paslaugas. Perkraustomas gali būti fizinių asmenų turtas. Tačiau taip pat iš vieno miesto į kitą pervežami parodų stendai, eksponatai ir ekspozicijos. Be abejo, krovinį gali sudaryti ir paprasčiausi maisto produktai – mūsų šalies keliais į prekybos centrus kasdien rieda daugybė sunkvežimių. Tokie kroviniai po lietuva, ko gero, yra patys dažniausi.

Tačiau krovinių gabenimas į kitas šalis yra žymiai sudėtingesnis. Pavyzdžiui, kroviniai i rusija patenka išties nelengvai. Čia galioja itin griežti įstatymai. Sunkiau transportuojami ir kroviniai is anglijos arba atvirkščiai, kroviniai i anglija. Taip yra dėl to, kad sala pasiekiama vandeniu arba oru, ir tik toliau pergabenimui prireikia sausumos transporto priemonių. Gana komplikuotai keliauja ir kroviniai i norvegija. Taigi, tokiam transportavimui reikia papildomų sąlygų ir įstatymų išmanymo.

Todėl geriausiai su tokiomis užduotimis susitvarko specifinės pergabenimo įmonės, puikiai išmanančios visus transportavimo niuansus. Jos ne vien pristato krovinį, bet ir pasirūpina visais reikiamais leidimais, žymėjimais, draudimu. Taip pat prireikus jos gali organizuoti ir palydą. Tai ypač svarbu, kai gabenamas negabaritinis (nestandartinis) krovinys.

Specializuotos pergabenimo kompanijos gali domėtis ir laisvais kroviniais. Laisvi kroviniai – krovinių kategorija, apibrėžianti vežėjų neturinčius objektus. Tokios įmonės gali, pavyzdžiui, ieškoti informacijos, kokie, kur yra laisvi kroviniai ir siūlyti jų savininkams savo paslaugas. Susisiekusios su potencialiais klientais, kompanijos siunčia savo vežėjus į reikiamą šalį. Tokiu būdu kroviniai is vokietijos ar kitos valstybės keliauja į mūsų ar kurias nors kitas šalis.

Taigi, krovinys pasiekia galutinį tikslą tik po tam tikrų išbandymų. Būtinas ne vien gabenimo paslaugas teikiančių kompanijų išmanymas. Nė kiek ne mažiau svarbus yra ir pačių vairuotojų atsakingumas, patirtis. Be to, labai svarbus bendradarbiavimas tarp įmonės ir užsakovo. Neretai tik bendros pastangos gali užtikrinti, kad kroviniai būtų pristatyti greitai ir patikimai.