Pirkiniai / Paslaugos

Krovinių draudimas

Krovinių draudimas yra viena iš būtinų sąlygų gabenant krovinius. Visi kroviniai turi būti apdrausti pagal draudimo keliamus reikalavimus. Jei krovinys nebus apdraustas, ištikus nenumatytoms problemoms, tų problemų gali padaugėti, ypač jei mašina su kroviniu yra užsienio šalyje. Kroviniai draudžiami ir tada, jei jie gabenami vandens transportu. Draudimas kroviniams yra būtinas, nes nutikus nelaimingam atsitikimui, nesant draudimo, įmonė negalės padengti nuostolių susijusių su kroviniu bei transportu. Kai krovinys yra apdraustas, rizika sumažėja.

Krovinių draudimu gali pasirūpinti draudimo bendrovės. Tokių draudimo bendrovių yra didžiulis pasirinkimas,tačiau taip pat reikia pasirinkti patikimą partnerį, kad ir draudimo sąlygos būtų naudingos abiems pusėms. Kroviniai draudžiami siekiant įvertinti  visas rizikas, kokios gali nutikti krivinio gabenimo maršruto eigoje. Krovinių draudimas galioja visoje Europos Sąjungoje bei kitose šalyse, į kurias vyksta krovinių gabenimas. Daug krovinių keliauja į Rusiją, tai tokios įmonės renkasi draudimą, kuris ten galioja. Maršrutas į Rusiją yra vienas iš populiariausių ir pelningiausių maršrutų.

Krovinių draudimu yra vadinamas vežėjų civilinės atsakomybės draudimas, kitaip vadinamas CMR. Tokiu draudimu yra apdraudžima  pačių vežėjų atsakomybė už krovinį, finansiniai nuostoliai, jei krovinys yra  ar tapo apgadintu dėl tam tikrų aplinkybių, patirtų krovinio gabenimo metu. Taip pat civilinės atsakomybės draudimas suteikia galimybes padengti nuostolius dėl papildomų iškrovimo,sandėliavimo darbų.  Draudimas gali būti vienkartinis, t.y. galiojantis tuo metu, kai krovinys gabenamas pasirinktu maršrutu. Toks draudimas tinka įmonėms, kurios krovinių pervežimais užsiima išskirtinias atvejais. Dar gali būti metinis draudimas, kuriuo rekomenduotina drausti, visom įmonėm, užsiimančioms krovinių pervežimu.Sudaryti  tiek metinę, tiek vienkartinę draudimo sutartį gali bet kurioje pasirinktoje draudimo bendrovėje. Tuo turėtų pasirūpinti atsakingi,  transporto paslaugas teikiančių įmonių, asmenys.