Pirkiniai / Paslaugos

Krovinių gabenimas ir pavojingi kroviniai

pavojingi kroviniaiMūsų įmonė nuo dabar jums siūlo tokias paslaugas, kurios jums padės dar labiau praplėsti savo pardavimų partnerius bei prekių asortimentą, nes dabar pavojingi kroviniai, jūrų transportas bei oro transportas mūsų dėka yra gabenami net į tokias valstybes, kaip Kinija ar Indija! Pastaruoju metu pasaulis su nuostaba, o gal net ir su nerimu žvelgia į sparčiai kylančią Azijos galiūnę Kiniją, kuri garsiausių Pasaulio Banko ekonomistų skaičiavimais, jau iki 2030 metų turėti tapti galingiausia ekonikoma pasaulyje. Nuo 1990 iki 2010 m. šalies BVP kasmet padidėdavo po 10,4 procento ir netgi pasaulinės ekonominės krizės metu, Kinija daugiausia nuostolių patyrė labiau dėl kitų valstybių kaltės, t.y. sumažėjusių eksportų ir susitraukusios pasaulinės ekonominės rinkos, pvz, jei Kinija pareikalautų JAV grąžinti skolas, ši turėtų skelbti bankrotą – tai puikus įrodymas, kokio kalibro veikėjas ši Azijos valstybė šiandieniniame pasaulyje. Taigi vis dėl to, ar Kinija auganti grėsmė, ar vis dar neišnaudotų galimybių ir, atrodytų, nesibaigiančių ekonominių resursų milžinė, be kurios negalima įsivaizduoti XXI amžiaus ateities?

 

Kitas labai įdomus ir šios esė klausimui svarbus aspektas – Kinijos vidaus politika. Kinija, turbūt vienintelė valstybė pasaulyje (iš penkių likusių), kurioje komunizmas pritaikomas bent jau ekonomine prasme labai sėkmingai ir, kas keisčiausia, pakankamai liberaliai, todėl pritraukiama dideli mastai užsienio kapitalo, tai žinoma ir mūsų teikiamos paslaugos, kaip kad pavojingi kroviniai, jūrų transportas bei oro transportas, kuriam taikomos įvarios lengvatos ir sudaromos puikios sąlygos, todėl čia galima drąsiai teigti, jog Kinija yra milžiniška galimybė verslui. Kyla klausimas, kaip tokia stipri ekonomika, taip glaudžiai bendradarbiaujanti su Vakarais, net nesvasto klausimo patraukti demokratijos keliu. Gal taip kur kas patogiau suvaldyti gigantišką ekonominį ir socialinį variklį, kuris, tiesą pasakius, kitokių politinių „degalų“ ir nėra ragavęs, žiūrint iš istorinės perspektyvos? Sunku pasakyti, tačiau tikėtina, jog Kinija artimiausiu metu (artimiausią šimtmetį?) nesusustos augti, ir geraja prasme grasina tapti galingiausia pasaulio valstybe. Europoje ir didžiojoje dalyje išsivysčiusio pasaulio valstybių demografinė krizė – nepaisant vieno vaiko politikos auganti Kinijos populiacija gausėja, tad darbo ar karinės jėgos tikrai nemažės, o žinant kokiais kiekiais kinai migruoja į Rusiją, o vėliau į Europą, jau dabar darosi baugu.

 

Kinija, į kurią ir keliauja mūsų pavojingi kroviniai, jūrų transportas bei oro transportas, be jokios abejonės viena galingiausių valstybių pasaulyje jau dabar, ir nė negalvoja lėtinti pašėlusio augimo tempo, todėl kitoms valstybėms gali atrodyti kaip nesustabdomai kylanti grėsmė, tačiau tuo pačiu metu ir viena svarbiausių ekonominių arterijų, nuo kurios priklauso vis didesnė dalis pasaulinės ekonominės gerovės, taigi, žvelgiant iš šio požiūrio taško, tai ne kas kita, o galimybė sėkmingai išnaudoti jos teikiamą naudą. Šiuolaikiniame globalizacijos greitkelyje matome vieną valstybę, kuri beveik nestoja pasikeisti padangų ar pasipildyti kuro, regis, jai to ir nereikia, todėl belieka vienintelė išeitis – gerinti santykius su Kinija ir bent jau iš dalies pasimokyti iš šio ekonominio fenomeno (žinoma, neatsižvelgiant į politinę santvarką), nes anksčiau ar vėliau tai gali būti naujoji pasaulio super-galybė. Taigi jei jus domina pavojingi kroviniai, jūrų transportas bei oro transportas į ir iš tokių valstybių, kaip Kinija, Indija ar kitų dar gana egzotiškai skambančių ir atrodančių prekybos partnerių pavadinimai, tai mes esame būtent tie, kas gali pakeisti jūsų pardavimus į gerąją pusę jau labai greitai!