Verslas / Ekonomika

Kroviniu gabenimas lietuvoje

Transportavimas Lietuvoje – paprastas ir greitas

Kroviniu gabenimas lietuvoje
Kroviniu gabenimas lietuvoje

Vos prieš šimtą metų daiktų pervežimas iš vieno šalies miesto į kitą reiškė didžiulį galvos skausmą. Tam reikėdavo daugybės laiko ir pinigų. Tačiau šiandien bet kokių kroviniu gabenimas lietuvoje laikomas visiškai paprasta, kasdieniška procedūra. Juo naudojasi tiek pavieniai asmenys, tiek verslo įmonės. Priklausomai nuo krovinio tipo parenkama greičiausia ir saugiausia transporto priemonė. Be to, taikoma lanksti kainų sistema. Taigi, klientams telieka pasirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančius vežėjus.

Nuo spintelės iki žirgo

Į kroviniu gabenimo įmones kreipiamasi dėl labai skirtingų objektų pervežimo. Žmonės dažniausiai ieško transporto, galinčio padėti persikraustyti iš vieno mūsų šalies miesto į kitą. Tokiu atveju dažniausi kroviniai yra įvairūs baldai, asmeniniai daiktai. Tačiau nors tokie objektai atrodo paprasti, gabenant juos susiduriama su įvairiais sunkumais. Vienas pavyzdžių – antikvarinės sekcijos pervežimas. Juk svarbu ne tik saugiai ją perkelti iš namo ar buto į automobilį, bet ir užtikrinti baldo bei jo dalių stabilumą kelionės metu.

Asmeninių kroviniu gabenimas gali sukelti rūpesčių ir kitu atžvilgiu. Pavyzdžiui, transporto įmonės paslaugomis naudojosi ūkininkas Justas. Jis pasakoja: „Jau daugybę metų pagrindinė mano veikla – žirgų veisimas. Dažnai tenka keliauti į įvairias parodas. Kol neturėjau nuosavo transporto, teko naudotis kitų paslaugomis. Tačiau tai nėra lengva, nes žirgams pervežti reikia specialios priekabos, kurioje būtų užtikrintos tinkamos sąlygos. Be to, reikia papildomų leidimų.“ Tačiau pasak Justo, net ir gyvūnų gabenimas mūsų šalyje atliekamas kruopščiai bei atsakingai.

Lietuvoje dažnai pervežimo įmonėmis domisi ir verslininkai. Įprasti vežėjams patikimi kroviniai yra įvairūs parodų stendai, produkcija. Pastaruoju atveju sudaromos ir ilgalaikės sutartys, gerokai sumažinančios kaskart iškylančių rūpesčių skaičių. Tačiau kartais tenka gabenti ir specifinius krovinius. Apie tokias situacijas kalba vienos kompanijos vadovas Vytautas: „Kasdien sulaukiame daugybės skirtingų užsakymų, tačiau atmintyje įstrigo keli. Kartą teko iš vieno Lietuvos krašto į kitą pervežti negabaritinį krovinį, kuris buvo itin kenksmingas. Taip pat vežėme ir unikalius stiklo dirbinius. Tuo metu vairuotojai nerimavo dėl kiekvieno didesnio krustelėjimo, tačiau tikslas buvo pasiektas visiškai saugiai.“ Taigi, bet kokių kroviniu gabenimas lietuvoje atliekamas nepriekaištingai.

Įmonės pasirinkimo niuansai

Šiandien krovinių gabenimo paslaugas siūlo daug įmonių. Todėl tinkamos kompanijos pasirinkimui geriausia panaudoti patikimus kainos, krovinio apsaugos, greičio kriterijus. Priimant tokį sprendimą patartina neskubėti. Verta atidžiai įvertinti skirtingų įmonių siūlomus privalumus. Tačiau pirmiausia patartina pradėti nuo gabentino krovinio įvertinimo. Pavyzdžiui, jei jums reikia pervežti asmeninius daiktus ar baldus, tinkamų vežėjų rasite nesunkiai. Tokiu atveju galite vertinti greičio ir kainos santykį.

Tačiau jei jums reikalingas nestandartinių kroviniu gabenimas lietuvoje, reikiamos įmonės paieškos gali užtrukti kiek ilgiau. Puikus pavyzdys yra jau minėti stiklo dirbiniai ir dizainerių produkcija, antikvariniai baldai, taip pat – negabaritiniai objektai. Tokiais atvejais derėtų pasidomėti, ar dominanti įmonė pasirūpina krovinių draudimu, reikiamais leidimais, tinkama daiktų apsauga. Taip pat gali būti svarbu, ar specialistai vykdo įkrovimą bei iškrovimą.

Kroviniu gabenimas lietuvoje kainos atžvilgiu skiriasi priklausomai nuo papildomų paslaugų, krovinio dydžio ir svorio. Tačiau logiška, kad jei jūsų galutinis tikslas yra, pavyzdžiui, kroviniu gabenimas i svedija, bendra kaina bus didesnė. Tuomet gali tekti naudotis dviejų skirtingų įmonių paslaugomis. Viena jų vykdytų objekto pervežimą mūsų šalyje, o kitos užduotis – reikiamų kroviniu gabenimas jura. Taigi, visi šie veiksniai gali didinti arba mažinti jūsų išlaidas.

Tačiau bet kuriuo atveju kroviniu gabenimas lietuvoje nuo jūsų pečių nuima daugybę rūpesčių ir atsakomybės. Pasirašę sutartį su tinkama įmone, galite atsipalaiduoti ir imtis kitų darbų. Greitis, kokybė ir optimali kaina, garantuojama pervežimo bendrovių – tai puikios sąlygos tiek verslo plėtrai, tiek maloniam laiko leidimui.