Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Kruizai – pasirūpinkite ne tik bilietais

Kruizinis laivas uosteKelionės turistiniais laivais tampa populiariausiu būdu pailsėti. Kruizai − galimybė patirti nuostabiausias gyvenimo atostogas už išties priimtiną kainą. Nepaisant to, kad įgula garantuoja, jog kiekvienas Jūsų įnoris bus įgyvendintas ir jums tereikia atsipalaiduoti ir mėgautis atostogoms, iki tol, kol pakliūsite į laivą, privalote pasirūpinti keliais dalykais.

Dokumentai, be kurių nepakliūsite į kruizą:

  • Kruizai apiforminami specialiais dokumentais, kuriuos suteikia kelionių agentūra paprastai likus kelioms dienoms iki kruizo. Jie gali būti tiek paduodami į rankas, tiek siunčiami elektroniniu paštu.
  • Keliaujantys asmenys privalo turėti galiojantį pasą, kurio pabaigos data ne trumpesnė nei pusę metų.
  • Vizas, jei keliaujate per tas valstybes, kurios iš Lietuvos Respublikos piliečių jų reikalauja.
  • Jei su jumis keliauja vaikai, privalote turėti ir jų gimimo liudijimus. Jei vaikas keliauja tik su vienu ši tėvų – privalo turėti kito tėvo patvirtinimą, kurį užtikrina notaras, kad jis sutinka leisti vaiką į kelionę.

Patekus į laivą arba prieš žengiant į jį (priklauso nuo agentūros) jums privalo būti suteikiama ši informacija:

  1. pasakojama arba raštiškai pateikiamos žinios apie laivo inventorių (išorinį ir vidinį),
  2. suteikiama informacija, kaip elgtis nelaimės atveju ir trumpai (dažniausiai raštiškai) papasakojama, kur turėtumėte būti tokiu metu, kaip pusryčiai, vakarienė ar susirinkimai, kurie įvyksta esant poreikiui.

Laivo kajutės, kaip ir viešbučio kambariai, būna labai skirtingo dydžio ir stovio. Priklausomai nuo to, kiek pinigų sumokėsite – tokio tipo miegojimo ir laiko leidimo vietą gausite. Būtinai prieš užsisakant kajutę pasidomėkite informacija, kuri gali pakeisti jūsų norą gyventi konkrečioje vietoje: galbūt sergate klaustrofobija, bijote tamsos ar  nuolatos pageidaujate būti arčiau budinčio personalo dėl jūrligės. Tiesa, jūrligė pervertinama. Dideliuose kruiziniuose laivuose ji beveik nejuntama, tad retas svečias jaučia kokį nors diskomfortą.

Kruizai – tai nepaprastas gyvenimo potyris, kuris suteikia pajusti iki šiol nepatirtą pojūtį. Rinkitės tokio tipo atostogas, juk tai nuostabi galimybė kas rytą pabusti vis kitame uoste, nuolatos justi vandens kvapą ir naktimis stebėti žvaigždėtą dangų virš atviros jūros.