Medicina / Sveikata

Kūno formų dailinimas sporto klube

Sporto klubuose žmonės lankosi dėl trijų priežasčių. Dalis žmonių renkasi sportą, nes nori išlaikyti esamą fizinę formą, kiti nori padailinti kūno formas, o dažniausiai sporto klubuose galima išvysti žmones, kuriems ramybės neduoda klausimas, kaip numesti svorio. Tiesa paprasta – beveik visi lankytojai nori atitikti šiandieninius grožio standartus.

Grožio suvokimas per daugelį žmonijos egzistavimo tūkstantmečių keitėsi. Tikriausiai esate lankęsis muziejuje ar matęs dokumentinių filmų apie akmens amžiaus žmonių gyvenimą ir jų paliktus pėdsakus. Daugelis šių seniai gyvenusių žmonių piešinių liudija, kad egzistavo kitoks grožio standartas. Dažniausiai vaizduojamos ir gražiausios moterys buvo daug apvalesnių formų. Tuo tarpu vyrai buvo vaizduojami įvairiai: tiek liekni, tiek stambūs.

Apvalesnės kūno formos reiškė aukštesnį žmogaus statusą. Taip pat buvo labiau vertinama žmogaus branda ir galimybė susilaukti palikuonių. Šiandien remiantis žurnalų viršeliais dėmesys yra nukreiptas į labai lieknas ir jaunas merginas ir be sporto klubo neišsiverčiančius vyrus. Taip pat neretai tų pačių žurnalų viršelius puošia šių standartų neatitinkantiems žmonės skirtos antraštės: kaip numesti svorio, kaip sulieknėti ar maitintis, kad kūno formos būtų patrauklesnės.

Žinoma, žvelgdami į modelius, šou pasaulio žvaigždes ir sportininkus nepamirškite, kad jie savo išvaizdai skiria labai didelę savo laiko dalį. Žinomų žmonių darbas – atrodyti patraukliai. Taigi, norėdami neatsilikti savo išvaizda nuo viršelius puošiančių žmonių turite skirti tam tikrai daug laiko. Tektų aukoti socialinį gyvenimą, hobį ar net kitas svarbias jūsų gyvenimo sudedamąsias dalis. Jei vis dėlto į sportą ar būdus, kaip numesti svorio žvelgsite lengvabūdiškai, savo rezultatais patenkintas nebūsite.

Sporto klubų treneriai pastebėjo, kad vis dažniau į juos kreipiasi jauni žmonės. Jaunos merginos klausia, kaip pakeisti kūno dalių proporcijas, turėti plonas kojas ir rankas. Tuo tarpu liekni vaikinai susidomi kultūrizmu. Didžiajai daliai žmonių neįmanoma arba labai sunku pasiekti žurnalų diktuojamus grožio standartus. Dažnai gali tekti keisti tai, kas natūraliai yra gražu, tinkamomis sąlygomis yra didelis pranašumas, bet šiuo metu nėra populiaru.