Laisvalaikis / Pomėgiai

Kuo kvarcinis laikrodis skiriasi nuo mechaninio?

laikrodžiaiNors daugeliui žmonių patinka prabangūs laikrodžiai vyrams ir laikrodžiai moterims, visgi, ne visi žino, kuo skiriasi kvarcinis laikrodis nuo mechaninio. Nors tikra tiesa, kad tiek vienokius, tiek kitokius laikrodžius gamina labai brangios įmonės, pardavinėjančios laikrodžius už įspūdingas kainas, tačiau mechaniniai laikrodžiai yra laikomi prabangesniais. Dažniausiai, mechaniniai laikrodžiai vyrams yra skirstomi į dvi skirtingas rūšis. Pirmoji rūšis – prisukamieji laikrodžiai, o antroji – automatiniai laikrodžiai.

Automatiniai laikrodžiai vyrams yra prabangūs, tačiau jais reikia rūpintis labiau, nei mechaniniais prisukamais arba kvarciniais, kadangi paprastai šie laikrodžiai kartas nuo karto įdedami į specialią dėžutę, kurioje yra rankos imitatorius. Šis rankos imitatorius prisuka laikrodį, kad jis vėl galėtų veikti be jokių nesklandumų. Taigi, nieko keisto, kad dažniausiai mechaniniai automatiniai laikrodžiai yra dovanojami vyrams – pačios geriausios firmos daugelį metų kūrė būtent tokius laikrodžius, tačiau per pastarąjį dešimtmetį buvo pastebėta, kad moterims taip pat pradėjo patikti mechaninių laikrodžių dizainas, todėl dauguma geriausių firmų pradėjo gaminti ir moteriškus mechaninius laikrodžius. Žinoma, lyginant su jau klasika tapusiais mechaniniais laikrodžiais vyrams, tai moteriškas jų variantas dar ne toks populiarus – vis vien įprasti laikrodžiai moterims yra būtent kvarciniai.

O kaip galima apibrėžti kvarcinius laikrodžius? Tai tokie laikrodžiai vyrams arba moterims, kurie matuoja laiką kvarco kristalo virpesiais. Įdomu tai, kad šie laikrodžiai nelabai kuo nusileidžia mechaniniams, o yra gerokai pigesni. Žinoma, perkant kvarcinį laikrodį, kokybė bus tokia pat gera, tačiau prestižas mažesnis, nei turint mechaninį laikrodį. Visgi, jeigu norite puikaus, stilingo ir labai patogaus laikrodžio, kuriuo nereikia itin dažnai rūpintis, kvarcinis laikrodis taps puikiu pasirinkimu. Aišku, kvarcinis laikrodis veikia su baterija, todėl nenustebkite, kad kartais teks tą bateriją pakeisti. Visgi, kai kurie laikrodžių gaminimo ekspertai teigia, kad pačių geriausių įmonių gaminami kvarciniai laikrodžiai moterims ir vyrams tarnauja ir du metus su ta pačia baterija, tad jeigu jums reikia kokybės už mažą kainą, tai neprastas pasirinkimas.