Medicina / Sveikata,  Mokslas / Išsilavinimas

Kuo plauti ir valyti…

… rankas

Joms plauti galite išsivirti daržovių muilo (kieto arba skysto), jame nebus jokių dažiklių ir naftos produktų, be to, jis lengvai suyra. Naudodami kietą muilą papildomai pasirūpinsite gamta, nes nenaudosite plastikinės pakuotės.

… orą

Oro gaivikliai tik maskuoja prastą kvapą stipresniu dirbtiniu kvapu. Jei norite atsikratyti smarvės, turite reguliariai vėdinti namus. Taip pat galite naudoti natūralius kvapus, tam tiks prieskoniai, gėlės ir drėgmės garintuvas su eteriniu aliejumi. Soda puikiai sugeria nemalonius kvapus.

… kilimus

Sumaišykite maistinę sodą su vandeniu. Jei norite pašalinti vaisių ar vyno dėmes, įdėkite ir druskos.

… grindis

Pusę litro baltojo acto sumaišykite su dviem litrais karšto vandens. Virtuvės grindims plauti galite pasigaminti mišinio iš puodelio acto, ketvirčio puodelio skalbimo sodo ir keturių litrų vandens.

… orkaitę

Jai valyti pasigaminkite valymo priemonę iš maistinės sodos, druskos ir vandens pagrindo šveitimo pastos. Kita namuose turima buitinė technika taip pat gali būti valoma šiuo valikliu.

… šaldytuvą

Šaldytuvą išblizginsite acto ir vandens mišiniu, o nemalonų kvapą pašalinsite viduje palikę kelis laimo ar citrinos griežinėlius.

… tualetą, vonią ir plyteles

Neskiestas actas puikiai šalina muilo dėmes, o sumaišę jį su maistine soda ir citrinos sultimis lengvai pašalinsite kalkių nuosėdas. Voniai, tualetui ir virtuvės kriauklei plauti pasigaminkite mišinį iš maistinės sodos, boro muilo, skalbimo sodos ir puodelio daržovių muilo.

Taip pat galite pridėti du šaukštus baltojo acto ir šiek tiek praskiesti vandeniu. Prieš naudodami, gerai suplakite. Tualetui valyti naudokite mišinį iš puodelio boro muilo ir dviejų puodelių baltojo acto. Pirmiau tualetą ištepkite boro muilu, tuomet užpilkite actą. Palikite per naktį, o ryte viską kuo švariausiai nušveiskite.

… stiklą

Stiklinius paviršius nublizginti padės mišinys iš pusės decilitro vandens, šaukštelio krakmolo ir litro vandens. Stiklą šveiskite laikraščiu arba medžiagos skiaute.

Kaip pasigaminti dezinfekavimo priemonių

Sumaišykite alijošiaus gelį su alkoholiu santykiu 6:4. Dėl kvapo galite pridėti eterinio aliejaus, arbatmedžio ar levandų lapų.

Žolelės ir prieskoniai, kuriuos galima naudoti gaminant valymo priemones

Užvirinkite puodelį vandens ir įberkite šaukštą kurių nors žolelių. Palaukite 10 minučių ir supilkite į valymo priemonę.

Baktericidinės
žolelės

Antiseptinės
žolelės

Dezinfekuojančios
žolelės

Fungicidinės
žolelės

Lauras

Bazilikas

Bazilikas

Ramunėlės

Rozmarinas

Gvazdikėliai

Snaputis

Citrina

Dašis

Šalavijas

Ramunėlės

Mėta

Čiobrelis

Melisa

Eukaliptas

Rozmarinas

Arbatmedžio lapai

Mėta

Levanda

Čiobrelis

Eukaliptas

Snaputis

Čiobrelis

Arbatmedžio lapai

Raudonėlis

Dašis

Pačulės

Namų ruoša