Darbas,  Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Kur investuoti pinigus, kad jie atneštų naudos

 

ID-10077264  Labai dažnai žmonėms ar įmonėms, turinčioms atliekamų pinigų kyla idėja investuoti. Dažniausiai bendrovės turi tam skirtus finansu direktorius, kurie jiems suteikia visą reikiamą informaciją apie investavimą. Kadangi paprasti žmonės šiomis paslaugomis nesinaudoja jiems vis dažniau iškyla klausimas kur investuoti pinigus. Nors vieniems „pinigų įdarbinimas“ gali pasirodyti kaip lengvas dalykas, tai reikalaujantis tam tikrų žinių, nuovokos, kantrybės darbas. Yra žmonių, kurie tuo užsiima kaip savo pragyvenimo šaltiniu, kiti tik ieško papildomų pajamų. Taigi į kur investuoja daugelis nepatyrusių investuotojų?

Vieni žmonės investuoja į investicinius fondus. Tai yra vienas iš populiariausių investicinių instrumentų. Tai yra iš daugelio asmenų lėšų sukurtas fondas, kurį valdo investuotojai. Surinktos lėšos yra nukreipiamos į įvairius vertybinius popierius. Pirkdamas investicinį fondą žmogus gauna fondo vienetų. Taip jis įgauna teisią į tam tikrą dalį investicinio fondo pinigų. Kadangi patį fondą prižiūri profesionalai, paprastam žmogui neturinčiam daug laiko gilintis į investicijas tai yra puiki išeitis kur investuoti.

 

Kita dalis žmonių investuoja į verslą. Tai yra labai paprastas investavimo verslas, kadangi yra  tiesiog suteikiamos paskolos verslui arba įsigyjamos bendrovės akcijos, kuris už tai skolinančiajam asmeniui moka sutartines palūkanas. Investuoti pinigai yra panaudojami verslui plėsti, pirkti reikiamai įrangai ar kitiems įmonei reikalingiems dalykams. Vienintelis minusas yra tas, jog įmonei likvidavus, pinigų investuotų tu gali ir nebeatgauti, todėl privalai labai atidžiai rinktis į kokį verslą investuoti.

Taipogi neretai yra investuojama į vertybinius popierius. Investiciniai jie gali būti akcijos ar obligacijos. Vienas nuo kito jie labai stipriai skiriasi, todėl renkantis į kurį investuoti reikėtų nutarti, kokio tikiesi pelno. Akcijos tau gali suteikti didelį pelną, tačiau ir  tuo pačiu metu gali viską prarasti, o obligacijos suteikia mažesnes, tačiau pastovis lėšas.

Visą investavimo verslą dauguma prilygina loterijai. Jei esi gudrus, ir šiek tiek žinai ką darai tada tau gali ir pasisekti. Dauguma turėtų suprasti, jog investavimas ne visada neša milžiniškus pinigus ir kad sėkmė šiame versle yra tiesiog garantuota.