Įvairios svetainės,  Kompiuteriai / internetas

Kur ir kokį domeną reikia pirkti?

Domenas – labai svarbus dalykas, Jūsų puslapio lankomumo atžvilgiu. Pradėsiu nuo to, kur patarčiau Jums pirkti domenus. Jei Jūsų projektas bus skirtas užsienio rinkai – patariu domeną pirkti iš godaddy.com. Klausite kodėl? Ogi todėl, jog šiame puslapyje vos ne kiekvieną dieną galioja įvairūs akcijos kodai, pavyzdžiui domeną, su .com galūne, su nuolaidos kodu galima įsigyti vos už ~1$ metams. Kaip .com domenui, tai yra išties labai maži pinigai. Bet vis dėlto, jei Jūsų puslapis skirtas lietuviškai rinkai, manau protingiausias variantas būtų pirkti iš duomenucentras.lt ar serveriai.lt svetainių. Rekomenduoju jas, nes ne kartą esu naudojęsis jų hostingo ar VPS paslaugomis, taip pat esu pirkęs domenus iš jų. Ir ką gi galiu pasakyti? Tik tai, jog šios dvi kompanijos, mano manymu, stipriai konkuruoja viena tarp kitos (kas yra, ko gero, gerai klientų atžvilgiu), kainos niekada „nesikandžioja”, puikus supportas bei šios kompanijos yra vienos iš didžiausių ir populiariausią lietuvoje.
Domain name example image
Kokią domeno galūnę pasirinkti? Vis gi, kaip minėjau, tai priklauso, kokiai publikai projektas bus skirtas bei kokia kalba puslapio turinys bus parašytas. Šiek tiek pakalbėsiu apie domenų galūnes, supažindinsiu Jus su jomis, kad neapsigauti prieš pasirenkant domeną ir jo galūnę. Apibendrinsiu populariausias galūnes (.info .lt .com .net .eu bei .name)

  • .info galūnė skirta puslapiams, kurių tematika susijusi su informaciniu turiniu, galbūt tinklapio turinys gali būti susijęs su kažkokiomis tai pamokomis.
  • .lt – ši galūnė yra tiems tinklapiams, kurie skirti lietuvos publikai.
  • .com – domeno galūnė, skirta tinklapiams užsienio rinkai.
  • .net – šią galūnę siūlyčiau pasirinkti, jei tinklapio turinys yra parašytas ne viena kalba (pvz. tinklapyje yra galimybė pasikeisti kalbą, tad pakeitus kalbą, automatiškai turi pasikeisti ir turinio kalba).
  • .eu domenai skirti projektams, kurie kažkaip yra susiję su Europa.
  • .name – šis domenas skirtas žmonėms, kurie nori turėti savo nuosavą domeną, su savo vardu ar pavarde (pvz. arnas.name).

Manau supratote, kada reikia kokią domeno galūnę pasirinkti, ir tikiuosi ateityje rinkdamiesi domeno galūnę neapsiriksite.
Domain name example image
Dabar pašnekėsiu apie tai, kokį domeną Jums reikia pirkti ir ką tai Jums duos. Visų pirma, geriausias variantas būtų tas, jog domenas atitiktų Jūsų puslapio specializaciją. Pavyzdžiui, manasis puslapis skirtas pagelbėti žmonėms kuriant svetainės, tad šio projekto domenas ir yra – svetainiupagalba.info, kas yra glaudžiai susiiję su svetainės turiniu. Kodėl domenas, atitinkantis puslapio turinį turi pranašumą, prieš domenus, kurie yra tiesiog paprastas raidžių kratinys? Todėl, jog paieškos sistemos gali suindeksuoti Jūsų domeną kaip paieškos frazę ir pavyzdžiui, jei žmogus ieškos informacijos apie svetainių problemų sprendimus, jis paieškos sistemos laukelyje gali suvesti žodžius „svetainių pagalba”. Kaip jau minėjau, mano projekto domenas yra svetainiupagalba.info, kurį paieškos sistemos jau yra suindeksavusios, tad jei mano puslapis yra geroje pozicijoje, žmogus jį greitai gali pastebėti ir į jį užeiti.
Tai tiek šiam kartui apie domenus, tikiuosi informacija buvo naudinga, jei kils klausimų prieš perkant domeną ar prireiks pagalbos, galite prašyti jos komentaruose ar tiesiog susisiekdami su manimi.