Darbas

Kur rasti klientus virtualioje erdvėje?

darbasNe vienam freelance‘riui turbūt yra nesvetima situacija kai sunku rasti klientų ir darbo, tačiau kur šiuo metu reklamuojasi laisvai samdomi darbuotojai?
Forumai. Ne paslaptis – dauguma Lietuvos interneto forumų turi skelbimų skiltis, kuriose galima pardavinėti ne tik prekes, bet ir savo paslaugas. Forumuose nemažai lankosi potencialių klientų, o kad jūsų skelbimą kažkas pamatys – garantuota. Forumai suburia įvairaus amžiaus žmones, tai yra bendruomenės, kurios išlieka toje pačioje erdvėje gana ilgą laiko tarpą, tad jei ne šiandien tai kitą dieną kažkas vis tiek pamatys jūsų sukurtą skelbimą. Dažniausiai galimi klientai lankosi su uždarbiu susijusiuose forumuose, kuriuose potencialus paslaugų užsakovas gali būti ne tik fizinis asmuo, bet ir įmonė. Todėl tikrai neabejotina, jog skelbimai interneto forumuose gali padidinti naujų klientų skaičių.
Specializuoti portalai. Laikui bėgant, daugėja ir tam skirtų svetainių, kuriose galite sukurti savo, kaip tam tikrų paslaugų teikėjo anketą, o svarbiausia – visa tai nieko nekainuoja. Vienas pirmųjų šio tipo portalų yra versliukai.lt, kuris ko gero labiausiai lankomas tų, kurie nori jog, apie jų paslaugas išgirstų visa Lietuva.
Geriausia reklama – atlikti darbai. Nemažai laisvai samdomų darbuotojų daro klaidą – neviešina savo atliktų darbų ir pagaili lėšų asmeninės interneto svetainės kūrimui. Jei konfidencialumo sutartys neprieštarauja, būtina savo atliktus darbus skelbti viešai, nes tokiu atveju padėsite klientui apsispręsti ar esate kompetentingas asmuo atlikti tam tikrus darbus. Logiška, kad užsakovas rinksis tą, kuris turi parodyti ką anksčiau yra atlikęs, o ne kitą, apie kurio atliktus darbus nėra net menkiausios informacijos.
Užsakomieji reklaminiai straipsniai. Turite interneto svetainę? Būtinai ją reklamuokite straipsnių direktorijose ar kituose portaluose, kuriuose yra leidžiama palikti nuorodas. Tokiu atveju pakilsite paieškos sistemose, o ir šiaip – tuos straipsnius gal kažkas skaito, gal tai potencialus klientas?
Reikalaukite atsiliepimo. Atlikus darbą taip, kad klientas lieka patenkintas, visada prašykite jo, kad jis parašytų atsiliepimą, kurį galėsite parodyti kitiems susidomėjusiems jūsų teikiamomis paslaugomis. Auksinė taisyklė – paklauskite, gal iš kliento pažįstamų rato kam reikia panašių paslaugų? Tokiu atveju galite užmegzti naudingus ryšius, o pastoviems klientams visada darykite nuolaidas, nors ir nedideles, tokiu atveju galbūt ir pats darbas ateis pas jus.