Įvairenybės

Kvepalai internetu

Kaip kvėpinasi skirtingų tautybių žmonės?

Kvepalai internetu
Kvepalai internetu

Dabar kvepalai internetu  mus pasiekti gali iš įvairiausių pasaulio kampelių. Tikėtina, kad tie patys gaminiai keliauja ir kitur, jie pasiekia ne tik mus. Įdomu tai, kad globalizacijos katile dabar visada išskiriami tie patys bruožai – kvepalai turi išreikšti kažkokius vidinius ir išorinius grožio, estetikos standartus, vienodus visiems žmonės, visoms rasėms. Tačiau pasaulio tautų tradicijos, apie kurias daug informacijos rasti galima ir internetu byloja, kad daugybė žmonių visame pasaulyje anksčiau plėtojo labai savitas kvėpinimosi tradicijas. Tad pasakojame šiokią tokią kvepalų istoriją, arba, kaip kvepalai būdavo traktuojami kitose tautose.

Viduramžių Anglija

Monarchijos, karalienių ir karalių šalyje Anglijoje, dabar kvepalai internetu didžiausiais prekybiniais srautais pasiekia daug skirtingų pirkėjų – nuo namų šeimininkių, verslininkių iki tiesiog jaunų, brendimą pradedančių mergaičių. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad dabar tradicijos nebėra. Ir net ne visada internetu sužinosi, kokios jos ten būta anksčiau. O vis dėl to būta, ir labai rimtos.

Dvaro, rūmų kultūra šešioliktame amžiuje Anglijoje ir lėmė tam tikrų rūšių kvepalų atsiradimą. Krikščioniškoji etika tam tikrais etapais drausdavo moterims praustis – kai jų vyrai būdavo išvykę. Nemalonus visur sklindantis kvapas neva turėjo atbaidyti potencialius meilužius. Tad, paradoksalu, būtent tam kad tas kvapas nebūtų toks aštrus, atsirado kvepalai moterims. Pirmiausiai jie buvo kaip pudra miltai, dar anksčiau – moterys dėdavosi į korsetus gėlių žiedus.

Galų gale, kvapas vis tiek labai svaigindavo – nesipraususio kūno ir gėlių žiedų. Tokie kvepalai pigiau kainuotų ir dabar, tačiau vargu ar atsirastų bent viena moteris, kuri norėtų paskui save skleisti tokį nelabai gardaus kvapelio šleifą.

Brazilų populiarioji kosmetika

Dabar Brazilija mums vis dar atrodo egzotiška ir įdomi šalis, nors, pažvelgę, kokie yra siūlomi kvepalai internetine parduotuve, pamatysime, kad net ir ten jau parduodami ir išgaunami normalizuoti standartiniai kvepalų buteliukai. Tačiau seniau buvo kitaip.

Pavienės Brazilijos čiabuvių gentys turėjo specialius kvepalus, kuriuos naudodavo poravimosi metu. Sakau, „poravimosi“, nes taip jie vadindavo tas apeigas, tai nebūdavo tiesiog sueitis. Būdavo išsitepami veidai skirtingomis gamtą ir vaisingumą simbolizuojančiomis spalvomis, o tada jau prasidėdavo šėlsmas. Dabar tokia kosmetika internetu, nei parduotuvėse nepardavinėjama, nes tautų sumažėjo, ir nebeliko tradicijų šaltinių. Iš ten kilę kvepalai su kokosų ir avokadų aliejais, jie yra tarsi modernizuota senovinio kvapų pasaulio versija.

Geišų karalysčių vaizdai

Japonijoje Geišos taip pat turėjo savo specifikinį kvėpinimąsi. Jos įvairiais aromatais apipildavo specialų geišos drabužį – kimono. Šis gražus drabužis padėjo džiuginti daugybę aukšto rango Japonijos vyrų, vos prieš kelis šimtus metų. Dabar net kvepalai internetu vyrams neteiktų tiek džiaugsmo, kiek jo suteikdavo geiša. Geiša buvo laikoma gražiausia moteris, mokanti įvairių menų, pramogų, intelektuali, galinti palakyti pokalbį. Daug kas įsimylėdavo geišas, tačiau jos niekada neatsiduodavo vyras, siūlantiems pinigus.

Parduodami kvepalai internetu neretai griebiasi įvairiausių reklamos triukų, kaip priversti žmones pirkti vieną ar kitą produktą. Ne išimtis ir geišos simbolio naudojimas – neva, jeigu moteris kvėpinsis tais ar vienais skysčiais, tai ją visi mylės ir dievins kaip kokią geišą. Ne tik tokia kvepalai internetu neva žadina vyrų fantaziją. Dažnai pabrėžiama, kad parfumerijoje yra feromonų – magiškų dalelių, suaktyvinančių vyrų aistringą prigimtį, ir galinčių priversti jus įsimylėti. Ar tai tiesa, ar melas, vienas dievas težino.

Dažnai šiais laikais kvepalai internetu parduodami su aliuzija į kažkokias senovines tradicijas. Tačiau tapę beveik norma, kad niekas niekada nežino, kas tai per tradicijos, ir kodėl ant pakuotės vaizduojamas keistai išsidažęs aborigenas ar balerina.