El. Parduotuvės,  Pirkiniai / Paslaugos

Kvepalai – lyg antroji oda

kvepalaiKiekvienas iš mūsų turime aibę kasdieninių ritualų, vienas iš jų – pasikvėpinti mėgstamais kvepalais. Šis ritualas kasdien atliekamas milijonų žmonių. Iš tiesų kvapas veikia ne tik mūsų nuotaiką, bet ir jausmus, savijautą ir t. t. Ne veltui aromaterapijos metodas vis labiau populiarėja ne tik Vakaruose, bet visame pasaulyje. Kvepalai – lyga antroji oda, kuri daugeliui žmonių yra tiesiog būtina. Žinote tą jausmą kai pamirštate užsisegti laikrodį ar užsimauti žiedą ir tuomet jaučiatės nesmagiai?  Panašiai yra ir su kvepalais. Pripratę kvėpintis kasdien, be jų neįsivaizduoja savo kasdienybės, todėl kvėpinasi ne tik ryte, bet ir dienos eigoje. Kvėpintis tai įprotis, panašiai kaip kas rytą gerti kavą.

Kvepalų yra pačių įvairiausių. Nuo kainuojančių keliolika litų iki pačių prabangiausių, kainuojančių po keliolika tūkstančių litų. Nuo ko priklauso kvepalų kaina? Ji priklauso nuo begalės dalykų. Didelę kainos dalį sudaro firmos prestižas, reklama, naudojamos medžiagos, gamybos sąnaudos ir t. t. Vis dėlto mums geriausiai žinomi tie, kurių kainos nustatomos šimtų litų intervale. Tokiais kvepalais prekiauja įvairios įprastos ir internetinės kosmetikos ir parfumerijos parduotuvės ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai vidurinės klasės kvepalai, kurie pasiekė neįtikėtiną populiarumą, todėl vis daugiau dizainerių ir mados namų pradeda masinę kvepalų gamybą. Viduriniosios klasės kvepalams priklauso tokie prekės ženkai kaip Mexx, Hugo Boss, Lanvin, Valentino, Calvin Klein, Elizabeth Arden, Bvlgari, Dior, Chanel, Diesel, Gucci, Kenzo, Lacoste ir dar daug kitų. Tačiau sparčiai populiarėja ne tik įprasti spiritiniai, bet ir aliejiniai kvepalai. Tiesa, niekur nerasite garsių firmų aliejinių kvepalų, tačiau jų gamyboje naudojami beveik identiški garsių firmų kvapai. Jie yra ypač populiarūs Rytų šalyse, tačiau pamažu populiarėja ir Vakarų pasaulyje. Kuo jie patrauklūs? Kaina ir kokybe. Tai yra du pagrindiniai kriterijai renkantis kvepalus. Žinoma, kaina neturėtų būti pagrindinis kriterijus renkantis kvepalus, tačiau ne kiekvienas gali nusipirkti kvepalus už kelis tūkstančius litų, tuo labiau, kad neįgudusi nosis tikrai neatskirs šimtą ir tūkstantį litų kainuojačių kvepalų.

Verta pakalbėti ir apie spiritinių kvepalų klasifikaciją. Dažnai žmonės nežino, ką reikšia tokie trumpiniai: EDT, EDP, EDC. Paskutinė raidė žymi kvepalų koncentraciją buteliuke. EDC – liaudiškai vadinamas odekolonas. Tai ypač maža kvepalų koncentracija, kvapas išlieka ne ilgiau nei vieną valandą. EDT – tualetinis vanduo. Tai vidutinė kvepalų koncentracija. Tualetinio vandens kvapas išlieka nuo dviejų iki keturių valandų. EDP – parfumuotas vanduo. Kvepalų koncentracija sudaro 25-30 %. Tai didžiausia leistina koncentracija. Ir aliejiniai kvepalai gaminami naudojant 25 – 30 % kvepalų esenciją. Parfumuotas vanduo kvepia nuo keturių iki aštuonių valandų. Žinoma, į tokią klasifikaciją galima ir nekreipti dėmesio, tačiau nusipirkę tualetinį vandenį net nesitikėkite, kad jis kvepės visą dieną kaip tikri kvepalai (parfumuotas vanduo).