El. Parduotuvės

Kvepalų rūšys

Kvepalai yra plačiai grupuojami į šeimas. Šitos grupės yra pagrindinis raktas renkantis kvepalus, kuriuos Jūs mėgstate. Kiekvieno žmogaus reakcija į atskiras kvepalų grupes gali būti skirtinga ir kartais netgi labai emocionali. Kvepalų pasaulyje yra žinoma maždaug apie tris tūkstančius kvepalų sudedamųjų dalių. Aromato kūryba gali trukti net kelerius metus ir gali turėti iki trijų šimtų sudedamųjų dalių. Kad supaprastintų kūrybos procesą, kvepalų laboratorijose yra specialiai sukurta apie 20  kvepalų grupių. Pagrindines grupes apibūdinsime šiek tiek vėliau.
Kaip ir geroje istorijoje, kuriami kvepalai turi turėti gerą pradžią, vidurį ir pabaigą. Todėl dauguma aromatų yra aukščiausių (TOP), vidurinių (MIDDLE) ir užbaigiamųjų, pagrindinių (END) natų mišinys.  Aukščiausios natos palieka pirmą įspūdį apie kvepalus, tačiau jos išgaruoja greičiausiai, vidurinės natos suteikia kvapui charakterį, o užbaigiamosios pastabos išlieka ilgiausiai.
Kvepalų grupės:
-Gėlių aromatai.
Švelnūs ir labai aromatingi. Šią šeimą galima glaudžiai sieti su moteriškais kvepalais.  Gėlių aromatų kvepalai  gaminami iš gausaus gėlių žiedlapių kiekio. Šie kvepalai gali būti vienos rūšies, tačiau dažnu atveju yra skirtingų gėlių aromatų kompozicija.
Pavyzdys kas sudaro gėlių aromatų kvepalus:
50 % rožė,
10 % bergamotė,
10 % jazminas,
20 % santalmedis,
10 % muskusas.

-Aldehidiniai aromatai:
Paklauskite bet kokio parfumerio apie aldehidus, ir jūs išgirsite, kad tai yra sintetinės medžiagos. Chanel No5 buvo pirmieji kvepalai, kuriuose panaudotos šios medžiagos.
Pavyzdys kas sudaro aldehidinius kvepalus:
50% aldehidai,
30% pakalnutė,
10% kedras,
10% prieskoniai.

-Floriental (rytietiškų-gėlinių) aromatai:
Floriental šeima yra įkūnyta saldžios gėlių sąvokos, kuri apima sodrias bei aštrias gėlių natas ir priskiriami sunkesniųjų kvepalų grupei. Floriental kvepalai atgimė 80-aisiais ir 90-aisiais metais su kvepalais kaip Christian Dior “Poison” ir Givenchy “Amarige”
Pavyzdys kas sudaro Floriental šeimos kvepalus:
50% jazminas,
10% citrusiniai vaisiai,
20% santalmedis,
10% ambra,
10% vanilė.

-Rytietiškų (Oriental) aromatai:
Rytietiški. Geismo & Viliojimo aromatas. Kvepalai šioje šeimoje asocijuojasi rytų aromatais, kuriuos atstovauja saldūs balzamas, Arabijos sakai ar prabangūs Indijos prieskoniai. Šiai kvepalų grupei puikiai atstovauja Guerlain Shalimar, YSL Opium  ir Christian Dior Addict kvepalai.
Pavyzdys kas sudaro oriental šeimos kvepalus:
20% citrusiniai vaisiai,
20% jazminas,
10% prieskoniai,
30% gintaras,
20 vanilė.

-Chypre šeimos kvepalai:
Chypre  šeima yra įkūnyta kontrasto tarp šviežių citrusinių vaisių ir ąžuolo samanų natų suderinamumo. Šeima vardas kyla pirmųjų šios rūšies kvepalų, pagamintų Coty kompanijos 1917 metais. Chypre yra prancūziškas Kipro salos vardas. Klasikinis  šios šeimos pavyzdys yra Christian Dior “Miss Dior” kvepalai.
Pavyzdys kas sudaro Chypre šeimos kvepalus:
30% bergamotė,
20% irisas,
30% ąžuolo samanos,
10% prieskoniai,
10% muskusas.

-Cologne šeimos kvepalai:
Lengvas & Grynas
Kaip šių kvepalų šeimos pagrindas yra laikomas 4711 Eau de Cologne odekolonas, dabar kuriami ir daug sudetingesnės sudėties kvepalai tokie kaip Eau Dynamisante kvepalai. Dėl citrinos, bergamotės, apelsino, mandarino ir gėlių pastabų tobulo sutarimo, citrusiniai odekolonai turi labai šviežią, lengvą charakterį.
Pavyzdys kas sudaro Chypre šeimos kvepalus:
30% citrusiniai vaisiai,
15% apelsinas,
15% bergamotė,
10% nerolė,
10% jazminas,
10% prieskoniai,
10% muskusas.

-Green (Žalias) kvepalai:
Aktyvus & Lauko
Green kvepalų šeima yra įkūnyta lapuočių žalumynų pastabomis esančiomis viršuje, sujungtomis su gėlių natomis aromato širdyje (MIDDLE) ir pagrindinėmis (END) sauso miško ir netikėto vanilės saldumo pastabos. Green šeimos kvepalai turi švieži1, žėrintį,  lauko charakterį. Šiai grupei priskiriami Alliage, Privati Collesction ir Chanel No19 kvepalai.
Pavyzdys kas sudaro Green šeimos kvepalus:
20% bergamotė,
30% Nerolis,
30% irisas,
10% pačiulė,
10% vanilė.

-Vaisiniai kvepalai:
Klubiniai & Šiuolaikiški
Vaisiniai kvepalai yra tie, kurie savyje turi pastebimą vaisinį elementą, kuris jaučiamas kvapo pradžioje ir kaip įprasta kvapo širdyje. Vaisiniai kvepalai turi švelnią gaivą, kuri suteikia jaunystės bei laimės pojūtį. Vaisinių kvepalų atstovais galime laikyti Amazone, Laurent ir Kenzo kvepalus.
Pavyzdys kas sudaro Vaisinius kvepalus:
20%apelsinas,
40% raudonieji vaisiai,
10% kiti vaisiai,
10% ąžuolo samanos,
20% muguetas.