Laisvalaikis / Pomėgiai

Laisvalaikis su baidarių nuoma

Žiemą baidarių nuoma snaudžia, tačiau atėjęs pavasaris praneša, kad baidarės jau ištrauktos iš garažų bei sandėliu ir laukia savo klientų, norinčių pasitikti šiltąjį metų sezoną ant vandens, o ne tūnant namuose. Jei Jūs esate tas, kuris mieliau laiką leis gamtoje nei namuose, ypač jei už lango šviečia saulė, o termometro stulpelis rodo tiek, kad galima komfortiškai laiką leisti be striukės.

Vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų yra baidarių nuoma, tačiau vien tik ji visą sezoną tikrai pabostų, net ir kas kartą plaukiant skirtingomis upėmis, kurių Lietuvoje tikrai netrūksta. Tad ką gi veikti kitomis dienomis? Vienas iš būdų leisti laisvalaikį, baidares iškeisti į dviratį.

Minant dviračio pedalus galima apkeliauti visą Lietuvą, tačiau maloniausia ir smagiausia pedalus minti dviračių takais, išraizgytais gražiose vietovėse. Vieni nuostabiausių dviračių takų yra aplink Druskininkus, Ignaliną, Neringos savivaldybėje, todėl jei planuojate žygius dviračiais, verta rinktis vieną iš šių rajonų. Tuo tarpu jei nenorite vykti toli iš namų, dviračiu takus siūlo ir didieji miestai, tačiau čia dažnu atveju tenka minti netoli judrių gatvių, tad ir malonumas ne toks pats. Ištvermingiausiems siūloma leisti į kelių dienų žygius, taip galima ne tik pagerinti savo fizinę formą, aktyviai praleisti laisvalaikį, bet ir nemažai išmokti, sužinoti.

Nemėgstantiems dviračių transporto priemonių ir labiau pasitikintiems savo kojomis verta susimąstyti apie žygius pėsčiomis. Tokius neretai organizuoja įvairūs žygeivių klubai, regioninių parkų direkcijų ar kitų arčiau gamtos esančių įstaigų darbuotojai, todėl pasidomėkite, gal visai netoli Jūsų vyksta įdomūs žygiai pėsčiomis, kurių metu nukeliausite ne vieną kilometrą, sukursite laužą ir pamatysite tokias vietoves, apie kurias nė nebuvote susimąstę.

Dar viena puiki alternatyva baidarių nuomai bei dviračiams – organizuojamos ekskursijos. Kol didžioji dalis stengiasi pamatyti svečias šalis – imkitės Lietuvos. Čia vyksta tikrai nemažai ekskursijų, kurių metu susipažinsite geriau ne tik su savo kraštu, bet ir pamatysite kaip vyksta kai kurių gamyklų darbas, kaip atsiranda tradiciniai produktai, kaip dirba ir gyvena amatininkai.

Laisvalaikiui veiklos tikrai galima rasti nesunkiai, tereikia skirti laiko pasidomėjimui apie tai, kas vyksta visai netoli Jūsų. Dar geriau, raskite bendraminčius keliautojus, su kuriais būtų malonu kartu leisti laisvalaikį tiek gamtoje geru oru, tiek blogu oru žaidžiant stalo žaidimus ar perkėlus aktyvų poilsį į boulingo, biliardo klubus.