Laisvalaikis / Pomėgiai,  Lietuvoje

Lakaja, Žeimena ir visas Aukštaitijos ežerynas

Lakaja, Žeimena ir Aukštaitijos ežerynas gerai žinomas tiems, kurie mėgsta keliauti po Lietuvą ir nevengia plaukti baidarėmis. Tai iš tiesų įspūdingos vietos, kuriose laikas tarsi sustoja, apima geros emocijos, puikiai pailsima. Tačiau kiekviena iš šių vietų yra labiau tinkama vienokiam ar kitokiam turizmui.

Ramybės ieškotojams

Ramybės ieškotojai turėtų rinktis ežerus arba plaukimą Lakajos upe. Ežerais plaukti labai paprasta, nėra stiprios srovės, visos kliūtis apiplaukiamos, nėra neįveikiamų vietų, labai mažas pavojus apvirsti. Tokia pati ir Lakaja, nors čia reikia ir šiek tiek labiau padirbėti irklais, o pakeliui pasitaiko įvairių kliūčių, kurių dauguma nesunkiai apiplaukiamos.

Žeimena

Žeimenos upe plaukti baidarėmis labai populiaru, todėl čia sunkiau tikėtis ramybės, gana daug kitų baidarėmis plaukiančių žmonių. Visgi, upė ilga, susijungia su ežerais, todėl žmonių kiekis išsidalina. Nepaisant didelių apkrovų, tai gana maloni, tyli upė, kurioje labai švarus vanduo, tad didelė tikimybė sutikti ištroškusį žvėrelį. Ypač malonu Žeimena irtis baidarėmis darbo dieną. Tuomet galima mėgautis visais jos privalumais, tačiau ne taip daug žmonių aplink.

Ežerynas

Ežerai puikiai tinka ne tik plaukimui baidarėmis, bet taip pat ir norint pailsėti gamtoje, iškylauti, džiaugtis vandens pramogomis, tarp kurių maudynės, žvejyba ar kitos. Žinoma, visa tai galima atlikti ir atplaukus su baidare. Pavyzdžiui, baidarės Lakaja plaukia nuo Baltųjų arba Juodųjų Lakajų ežero, vingiuoja miškais upe, vėl plaukiama ir mėgaujamasi ežeru, o toliau kelionė tęsiama link Žeimenos, į kurią Lakaja ir įteka.

Plaukti baidarėmis Aukštaitijoje – vienas malonumas. Tą patvirtinti Jums gali jau plaukę arba Jūs patys, jei leisitės į tokią kelionę šį sezoną. Išmėginkite, pasinerkite ir džiaukitės akimirkomis!