Būstas

Langu konstrukcijos

Ateities vizija: piešinių konkursas

langu konstrukcijos
langu konstrukcijos

Siekiant skatinti vaikų vaizduotę, domėjimąsi architektūra ir miesto urbanistika, buvo surengtas vaikų piešinių konkursas. Piešiniuose buvo vaizduojamos įsivaizduojamos ateities langu konstrukcijos. Štai kokių langu pripiešė mažieji dailininkai, štai kokių dalykų prifantazavo.

Spalvotas namelis

Nors įprastai langu konstrukcijos būna gana standartinių atspalvių, vyrauja statybos spalvos, tačiau Audrius nupiešė visiškai spalvotą namelį, kur visos konstrukcijos buvo spalvotos, ne tik langu. Įdomu tai, kad spalvos maišėsi visose langų konstrukcijos dalyse, ne tik rėme, apvaduose, bet ir pačiame stikle. Kaip aiškino mažasis piešėjas, dabar paprastai langu konstrukcijos turi tam tikrą vyraujantį šabloną. Iš vidaus langai visada būna permatomi, iš išorės irgi – arba atspindintys, dar gali būti tamsinti. Berniukas norėtų, kad langu konstrukcijos būtų labiau spalvotos. Kas turėtų būti kitaip? Audrius nupiešė spalvotą namą su spalvotais langais. Taigi, čia stiklai iš išorės yra ryškiai mėlyni, žali, raudoni, geltoni, rožiniai. Berniukas sako, kad viskas juda į priekį, ir ateityje tikrai bus daug didesnis pasirinkimas – stiklas bus spalvotas, tačiau tai netrukdys jo skaidrumui, tokios bus ir langu konstrukcijos. Atsiliepimai apie šį piešinį buvo geri, komisijos nariai nesutarė, kiek jam skirti balų, tačiau skyrė tikrai nemažai.

Formos

Pasirodo, vaikų fantazija tikrai daugybę dalykų mato tiesiog daug žaismingų, net jeigu tai langu konstrukcijos uab. Ką tik pristatytas piešinys norėjo daugiau spalvų, o šis – pageidautų kitokių formų. Miglė nupiešė piešinį, kuriame langu konstrukcija turi visiškai kitokią, mums tiesiog neįprastą formą. Čia galima pamatyti ir trikampius, ir keturkampius ir rombus. Bene įdomiausiai atrodo namas, kurio langai yra paties namo fasado siluetai. Miglė sako, kad tokios galėtų būti ateityje ir plastikiniu langu konstrukcijos, ir metalinių. Medį mergaitė atmeta, nes mano kad ateityje medžių nebebus – bus robotai.

Objektai

Kitas piešinys, devynių metų Anos, tai neįprastų formų namai, šiek tiek panašūs į erdvėlaivius. Mergaitė sako, kad ateityje žmonės pagaliau galės gyventi Marse, kur yra tikrai gerų uolienų ir mineralų bei sąlygos, tinkamos gyventi žmonėms. Čia nėra visiems vietos ir viskas brangu, tačiau vietos Marse visiems pakaks. Naujoje planetoje žinoma žmonėms reikės ir namų. Todėl reikės ir jų naujo dizaino. O kur geriau gyventi kosmose, jeigu ne į erdvėlaivius panašiuose namuose?

Remdamasi tokiais samprotavimais, Silvija pateikia piešinį, kur mediniu langu konstrukcijos yra dekoruotos specialiais dažais ir atrodo, kaip metalinės. Silvija aiškina, kad taip ji nupiešė todėl, kad norėjo, jog langai atrodytų metaliniai. Viskas turi pasikeisti. Mediena yra natūralus išteklius, kurio bus priauginta ir Marse, todėl ją geriau ir naudoti. O kampinio lango konstrukcija gali be problemų būti apdažoma metalo spalvos dažais, reiškiančiais, imituojančiais erdvėlaivio išvaizdą.

Valgomi namai

Matas sako, kad ateityje žmonės išmoks pasistatyti valgomus namus. Turės ir tokius, kuriuose gyvens,  kurie bus normalūs ir įprasti – šiferinis stogas, lentinės sienos, plastikiniai langai ir visa kita. Tačiau šalia jie sode dažnai pasistatys ir valgomus namus – juos statys savo vaikams. Ten stogai bus iš šokoladų, sienos bus iš meduolių, langu rėmai iš sūrio lazdelių, o stiklai bus pagaminti iš skaidrių spalvotų guminukų. Tokius namus žmonės galės atsispausdinti su 3D spausdintuvu, kurį žmonės turės jau seniai. Tai bus galima sakyti auksinių žuvelių ir džinų iš lempos laikai.