Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Latvijos Lankytinos Vietos

Kokia kelionė į Latviją neaplankius sostinės Rygos? Atsakymas – nevykus, nes nepamatysite nuostabiojo Rygos senamiesčio, kuris yra UNESCO paveldo sąraše. Rygos miesto architektūrą sudaro gausi kolekcija Jugendstil arba kitaip vadinamos Art Nouveau kolekcija. Miesto architektūra yra lyginama su Barselonos, Sankt Peterburgo ir kitų didžiųjų miestų architektūra.

Rygoje Jūsų dėmesį pritrauks Rygos sienos bokštas, Šv. Petro katedra, Šv. Jokūbo bažnyčia, Ortodoksų katedra. Nepasidičiuokite ir aplankykite Rygos senamiestį, vakare pavaikščiokite siauromis jo gatvelėmis, kad pajustumėte tikrą Rygos dvasią.

Jei jau užsukote į Rygą taip pat rekomenduojama aplankyti Latvijos etnografinį muziejų, kuris yra už mažiau nei 20 kilometrų nuo Rygos. Šis muziejus išsiskiria tuom, kad yra po atviru dangumi ir kad žiemą jame galima slidinėti, o vasarą ramiai pasivaikščioti. Šiame muziejuje yra daugiau nei 100 pastatų iš visų Latvijos istorinių regionų seniausi pastatai šiame muziejuje yra XVII amžiaus, o naujausi 1930 metų. Daugiau nei 100 tūkstančių lankytojų šį muziejų aplanko kiekvienais metais. Muziejų iš Rygos galima pasiekti autobusais ir netgi tramvajumi.

Kitas lankytinas objektas Latvijoje – Jaunmoku pilis, jis įsikūręs šiek tiek toliau nuo Rygos (mažiau nei 100 kilometrų atstumas). Ši pilis yra iš tiesų įspūdinga, Jaunmoku pastatyta derinant du architektūros stilius – art nouveau ir neogotiką. 1900 metų pradžioje ši pilis buvo Rygos miesto mero medžioklės rūmai, jis ten leisdavo savaitgalius ir medžiodavo miške. Antrojo pasaulinio karo metais pilį naudojo vokiečių ir SSRS karinės pajėgos įvairiems karo tikslams, po jų „naudojimo“ pilį teko 20 metų restauruoti, kad atrodytų tokia, kokia yra dabar. Šiuo metu pilyje rasite ekspozicijas apie Latvijos medžioklės kultūrą, miškus.

Šie trys objektai yra Rygoje arba netoli jos, bet Latvijoje yra daugybė lankomų objektų, rekomenduoju savaitgalio keliones planuoti būtent ten!