Būstas

Žaliuzių montavimas išorėje – sprendimas praktiškiems žmonėms

lauko zaliuzes fasadui

Šiais laikais sprendimui įsigyti žaliuzes nekliudo jokie apribojimai. Nepriklausomai nuo to, ar pasirenkamos vidinės, ar lauko žaliuzės nuo saulės, šį gaminį lengva priderinti prie pačių įvairiausių poreikių. Išorėje kabinama lango dekoro priemonė pastaruoju metu sulaukia nemažai dėmesio. Ji vertinama ne tik dėl universalumo, bet ir dėl išskirtinio praktiškumo.

Kodėl verta rinktis išorines žaliuzes?

Kaip ir įprastos, patalpų viduje kabinamos apsaugos nuo šviesos priemonės, išorinės žaliuzės padeda užtikrinti jūsų komfortą. Tinkamai apšviestoje patalpoje malonu tiek dirbti, tiek ilsėtis. Naudinga ir tai, kad žaliuzių užsklanda pastato viduje vasarą išsaugo vėsą, o žiemą – šilumą. Be to, naudodami tokias priemones galite efektyviai apsaugoti baldus, kilimus nuo išblukimo.

Tačiau isorines zaliuzes langams verta rinktis ir dėl kitų privalumų. Pagrindinis – tai išskirtinė galimybė sutaupyti vietos. Tai ypač aktualu tiems, kurie įsikūrę mažose gyvenamosiose ar darbo patalpose. Žaliuzių tvirtinimas lango išorėje leidžia laisvai naudoti viduje esančią palangę ir aplinkines sienas.

Kitas privalumas – saugumas. Įsilaužėliai į patalpas per langus patenka itin lengvai. Išorėje sumontuotų žaliuzių įveikimas – papildomo laiko reikalaujanti užduotis. Tokia priemonė siunčia žinią, jog rūpinatės saugumu, todėl atbaido išties nemažą dalį nusikaltėlių. Beje, lauke tvirtinamos žaliuzės sumažina ne tik įsilaužimo, bet ir kitokios fizinės žalos riziką. Tvirtos gamybos medžiagos saugo langus nuo stiprių atmosferinių reiškinių: liūties, vėtros, pūgos. Todėl tiek stiklas, tiek patalpose esantys daiktai lieka nepažeisti.

Jei pasirenkamos metalinės lauko žaliuzės kaina gali atrodyti gana aukšta. Tačiau būtina pagalvoti apie dar vieną tokio gaminio privalumą: ekonomiškumą. Tyrimais įrodyta, kad tokie gaminiai blokuoja net 80% šviesos. Be to, naudodami šias žaliuzes žiemą išvengsite šilumos nuostolių, todėl sumažinsite šildymo išlaidas. Kadangi šiltuoju metų laiku ši priemonė padeda išsaugoti malonią vėsą patalpose, sumažėja ir kondicionavimo kaštai. Verta paminėti, kad išorės žaliuzių montavimas saugo nuo triukšmo, todėl kitoms komforto kūrimo priemonėms taip pat galite išleisti mažiau. Taigi, šis gaminys išties vertas saugumą, taupumą, funkcionalumą mėgstančių žmonių dėmesio.

Kaip pasirinkti tai, ko reikia?

Šiuolaikiniai žaliuzių gamintojai pasirengę patenkinti pačius įvairiausius funkcionalumo ir stiliaus poreikius. Todėl geriausios priemonės paieška trunka tikrai neilgai. Jei norite tikslą pasiekti dar greičiau, patariame kreipti dėmesį į kelis pasirinkimo aspektus. Vienu svarbiausių yra lauko zaliuzes kainos. Peržvelkite kelių didžiausių gamintojų įkainius ir apsispręskite, kokią sumą galite skirti savo pirkiniui. Nepamirškite, kad galutinę kainą sudaro ne tik pats gaminys, bet ir jo montavimo išlaidos. Be to, kaina gali skirtis priklausomai nuo lango apsaugos priemonės ilgio, pločio, gamybos medžiagos. Jei nenorite suklysti, pirmiausia tiksliai išmatuokite lango matmenis arba tiesiog patikėkite šį darbą profesionalams.

Sprendimą turėtų lemti ir specifinės funkcijos. Pavyzdžiui, dalis žaliuzių yra lengvai sujungiamos su bendra namų apsaugos sistema. Todėl jos užtikrina apsaugą ne tik nuo nepageidaujamos šviesos, bet ir nekviestų svečių. Jei norite ypatingo privatumo, geriausiai tinka fasado žaliuzės c80, pasižyminčiomis lenktomis juostelėmis. Jei norite maksimalaus komforto, rinkitės ne rankų, o automatiniu būdu valdomas žaliuzes. Prijungę jas prie protingo namo sistemos valdymą apskritai galėsite pamiršti.

Svarbu rinkti ne tik funkcionalų, bet ir dailų gaminį. Juk fasadas – būsto dalis, kuri jūsų asmenybę gali atskleisti taip pat sėkmingai, kaip ir vidaus interjeras. Todėl įsitikinkite, kad lauko žaliuzės nuo saulės dera prie būsto sienų, stogo, pamatų ar kitokių dalių. Ne tik funkcionalus, saugus, bet ir estetiškas daiktas – tai sprendimas, užtikrinantis pasitenkinimą investicija ilgus metus.