Įvairenybės

Lėktuvuose jau galima įsigyti lietuviško maisto kūdikiams

Tarptautinė aviakompanija „Small Planet Airlines“ plečia skrydžio metu teikiamų paslaugų spektrą keliaujančioms šeimoms su vaikais. Šią savaitę visuose aviakompanijos lėktuvuose, skraidančiuose iš Vilniaus, pristatomas vaikams ir kūdikiams skirtas meniu, kuriame pirmą kartą – ir lietuvių gamintojų „Marmaluzi“ produkcija.

„Tėvams, keliaujantiems lėktuvu su mažais vaikais, ant pečių gula daugybę rūpesčių. Viena pagrindinių problemų – kuo vaikus ir kūdikius skrydžio metu maitinti? Norint įsinešti savo maistą į lėktuvą, tenka paisyti griežtų taisyklių. Visus skysčius į lėktuvo saloną galima įsinešti ne didesniuose kaip 100 mililitrų indeliuose. Kadangi originalios maisto pakuotės retai būna tokių mažų talpų, reikia skirti papildomai laiko pakavimui. Kūdikių maistui yra taikomos tam tikros išimtys, tačiau tėvai bet kada gali būti paprašyti paragauti ir įrodyti, kad gabenamas skystis tikrai yra maistas kūdikiui“, – esamas taisykles skrydžio metu komentuoja „Small Planet Airlines“ skrydžio paslaugų vadovė Viktorija Fabijonaitė.

Anot Viktorijos Fabijonaitės, tam, kad tėvams nereikėtų jaudintis dėl nepatogių bagažo taisyklių ir patikrinimų oro uoste, buvo sukurtas specialus meniu vaikams ir kūdikiams. „Esame socialiai atsakinga aviakompanija. Kurdami meniu savo mažiausiems keleiviams, stengėmės pasiūlyti tik geriausius, kokybiškus produktus. Taip lėktuvuose atsirado lietuviškos „Marmaluzi“ tyrelės“, – pasakoja V. Fabijonaitė.

Rytis Godelaitis, „Marmaluzi“ produktus gaminančios įmonės l. e. p. direktorius pasakoja, kad „Small Planet Airlines“ lėktuvuose bus galima įsigyti džiovintų slyvų ir obuolių-aviečių skonio tyrelių mažiems vaikams ir kūdikiams.

„Patys turime 8 mėn. kūdikį, labai daug keliaujame ir žinome, su kokiais keblumais susiduria kiti tėvai. Kadangi Europoje tik keli vaikiško maisto gamintojai gali pasiūlyti aukščiausios kokybės produktų, džiaugiamės, jog „Small Planet Airlines“ pasirinko būtent mus. „Marmaluzi“ gaminiuose nėra konservantų, skonio stipriklių ir kitų priedų. Naudojami tik natūralūs, švieži, neužšaldyti ir neatšildyti produktai, kurių dauguma surinkti iš lietuviškų ūkių. Vertinančiai sveiką gyvenimo būdą šeimai keliauti bus daug paprasčiau ir mes labai džiaugiamės prie to prisidėję“, – pasakoja R. Godelaitis.

Iki šiol norintiems gauti maisto kūdikiams lėktuvuose, skrendančiuose iš Lietuvos, reikėjo jį specialiai užsakyti dar prieš skrydį. Tačiau ir tokią paslaugą teikė vos kelios oro linijos.

„Reguliariųjų skrydžių aviakompanijos skraidina kur kas mažiau vaikų ir jiems tai yra ne taip aktualu, kaip užsakomųjų skrydžių aviakompanijoms. Mes skraidiname keleivius atostogauti, o dažniausiai keliautojai skrenda šeimomis – su vaikais. Ypatingai vasaros metu, vaikų mūsų skrydžiuose būna iki 20%. Mažiesiems keleiviams reikia ypatingo dėmesio, todėl ir išleidome specialų vaikišką meniu. Be to jau metus laiko keleiviams siūlome ir įvairių priemonių vaikams užimti skrydžio metu: žaislų bei spalvinimo knygelių“, – pasakoja V. Fabijonaitė.