Kompiuteriai / internetas

Lengvas svetainių kūrimas – ar tai įmanoma?

Susikurti interneto svetainę nėra labai sunku. Visų pirma, egzistuoja visa galybė nemokamų ir mokamų įrankių, interneto svetainių, kur keliais paspaudimais galima sukurti visai patrauklią interneto svetainę. Tačiau tokios šabloninės svetainės ne visada patenkina lūkesčiu, neatrodo labai profesionaliai, o vėliau menkiausio simbolio redagavimas gali būti labai varginantis ir daug laiko atimantis procesas. Todėl geriausia naudoti turinio valdymo sistemas.

Šiuo metu apstu įvairiausio tipo turinio valdymo sistemų, tarp kurių lyderių pozicijas užima WordPress, Joomla, Drupal. Be to, išvardintos yra visiškai nemokamos, atviro kodo, todėl esant poreikiui vėliau galima jas nesunkiai pritaikyti savo išskirtiniams poreikiams (tik tam jau reikia patyrusio programuotojo pagalbos). Tačiau net ir be papildomo kodo redagavimo, tiesiog sekant nurodymus ir apmokymus galima per valandą ar kelias susikurti puikiai atrodančią, funkcionalią interneto svetainę ar savo prekių / paslaugų katalogą.

Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje ypač mėgstama yra WordPress turinio valdymo sistema. Anksčiau tai buvo išskirtinai internetiniams dienoraščiams skirta turinio valdymo sistema, tačiau šiuo metu, dėka gausybės papildinių, WordPress tapo universalia ir itin galinga turinio valdymo sistema, kuri tinkama net ir profesionalams ar elektronine komercija užsiimantiems asmenims.

Kiekvienas naudojęs WordPress kaip savo svetainės turinio valdymo sistemą pabrėžia, kad svetainės administravimas tampa labai panašus į įprastų biuro programų naudojimą, pavyzdžiui MS Office Word ar Libre Office Write, todėl vieną kartą ilgiau pasėdėjus prie svetainės konfigūravimo ir pradinių nustatymų vėliau administruoti bus nesunku ir tą sugebės bet kuris biuro darbuotojas, kas labai aktualu nedidelėms ir daug lėšų neturinčioms įmonėms ar verslo pradinukams.

Pasirinkti Joomla, WordPress, Drupal ar bet kurią kitą nemokamą ar mokamą turinio valdymo sistemą visai nesunku, kadangi internete apstu jų palyginimų, apmokymų. Geriausia rinktis tokią turinio valdymo sistemą, kurios valdymas atrodo paprasčiausias, įprastas, o papildomų funkcijų galimybė itin plati, taip būsite tikri, kad be programuotojo įsikišimo galėsite lengvai transformuoti savo interneto svetainę į tokią, kokios Jums reikia.

Daugiau apie WordPress turinio valdymo sistemą galite pasikaityti http://www.wordpresstvs.lt interneto svetainėje, kurioje rasite daug naudingų įskiepių, temų, patarimų.