Medicina / Sveikata

Lesiai internetu

Kontaktiniai akių lęšiai internetu

Lesiai internetu
Lesiai internetu

Lesiai internetu – paprasta ir patogu. Tai bene dažniausiai sutinkamas reklaminis šūkis optikų ar kitų internete prekiaujančių parduotuvių, kurios siūlo įsigyti lęšius internetu. Kuo apsipirkimas internetu vilioja daugelį kontaktinių lęšių pirkėjų? Ar interneto parduotuvės turi didelį pasirinkimą? Ar kontaktinius lęšius pirkti internetu saugu ir nesudėtinga? Jei ir jums iškyla šie ir panašūs klausimai, pabandykime juos apžvelgti išsamiau.

Kontaktinių lęšių pasiūla internete

Kontaktiniai lesiai internetu parduodami ne tik oficialiuose optikų tinklalapiuose, bet ir specializuotose virtualiose akių lęšių parduotuvėse. Asortimentas išties milžiniškas. Kiekvienoje parduotuvėje rasite skirtingų firmų produkcijos. Vienos jų žinomesnės, kitos mažiau girdėtos, tad pasidomėkite daugiau apie pačias įmones, paskaitykite kitų žmonių atsiliepimus interneto forumuose. Akiu lesiai internetu parduodami jau ne pirmus metus, tad informacijos tikrai rasite. Daugiau dėmesio skirkite profesionaliems akių gydytojų patarimams, o ne atsitiktiniams vartotojams. Taip pat atkreipkite dėmesį į laikotarpį, kiek laiko nešiosite lęšius. Kontaktiniai lesiai internetu parduodami dažniausiai išskaidytose kategorijose: vienadieniai, savaitiniai, mėnesiniai ir pan. Iš anksto apsispręskite, kiek laiko planuojate lęšius naudoti, kad pasirinktumėte ekonomiškiausią lęšių variantą. Jeigu planuojate kelis kartus eiti į baseiną ar sporto treniruotę, rinkitės vienadienius lęšius – prieš užsiėmimą įsidėsite, o po jo galėsite paprasčiausiai išmesti. Nereikės jokios specialios priežiūros. Tačiau populiariausi lesiai internetu – savaitiniai ir mėnesiniai. Palyginti su vienadieniais lęšiais, jie pigesni, tačiau reikalauja atidžios priežiūros. Jeigu kyla klausimas, kodėl pigus lesiai internetu, o perkant įprastai – brangūs, pasvarstykite, ar nepermokate už stilingos optikos parduotuvės išlaikymą, konsultavimo paslaugas ir pan. Virtualios parduotuvės paprasčiausiai turi mažiau išlaidų, todėl įgyja didesnį konkurencinį pranašumą virtualioje erdvėje. Pigus kontaktinai lesiai internetu šiandien nieko nestebina, nes daugelis kaip tik internete ieško geriausių kainų pasiūlymų, nuolaidų, akcijų ar išpardavimų.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai

Vis daugiau dėmesio sulaukia spalvoti kontaktiniai lesiai internetu. Vieniems – tai stiliaus detalė, kitiems būtinybė ar tiesiog linksma pramoga. Spalvoti lęšiai perkami internetu gali būti ir su dioptrijomis (t.y. kaip akinių pakaitalas) ir be dioptrijų (nedaro įtakos regėjimui). Spalvoti lesiai su dioptrijomis perkami tų, kurie nori paryškinti akių spalvą, o be dioptrijų dažniausiai perka vakarėlių liūtai, kuriems svarbu išsiskirti, atkreipti į save dėmesį, iššaukti aplinkinių reakcijas. Spalvoti lęšiai, parduodami internetu, gali būti ne tik įprastos akies rainelės marginimo, bet ir įvairių raštų ar formų. Šiuo metu itin mėgstami lęšiai su katės akies atvaizdu, vampyriško ar japoniškų animacinių herojų akių tipo lęšiai. Žinoma, jie populiariausi paauglių šėliojimo susibūrimuose. Spalvoti lesiai internetu perkami daugiau dėl pramogos, nei dėl būtinybės, tačiau būkite atsargūs, nes neatsakingas nešiojimas gali sukelti nepageidaujamų akių komplikacijų.

Atsargumo priemonės

Jei nuspręsite nešioti kontaktinius lęšius ir juos planuojate pirkti internetu, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų. Visų pirma, laikykitės elementarios higienos: prieš išpakuojant lešius, plaukite rankas, daugkartinius lęšius, kol jų nenaudojate, laikykite specialiame konteineryje ir akių lęšiams skirtame tirpale. Kai maudotės baseine, geriau akių lęšių nenaudoti išvis arba akis apsaugoti specialiai maudymuisi skirtais akiniais. Pieš įsidėdami kontaktinius lęšius įsitikinkite, ar nebuvo pažeista pakuotė ar patys lesiai. Jeigu pastebėsite ką nors įtartina, nerizikuokite ir tokių lęšių nesidėkite. Lesiai internetu parduodami be profesionalios gydytojo konsultacijos, tad būkite atidūs ir įsitikinkite, ar įsigyjate būtent jums tinkamus lęšius.