Automobiliai / Motociklai

Lietus kelyje

Sakoma, kad pats pastoviausias dalykas pasaulyje yra orų nepastovumas. Visai netikėtai kelyje gali pasitaikyti stiprus lietus, kuris jūsų kasdienę kelionę gali paversti daug sudėtingesne. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kaip elgtis kelyje užklupus lietui.

Atleiskite akseleratoriaus pedalą. Kai lyja arba kelio danga vis dar šlapia, važiuokite šiek tiek lėčiau. Neveltui kelių eismo taisyklėse sakoma: pasirinkite saugų greitį. Saugus greitis nebūtinai yra maksimalus leistinas. Jei važiuosite per greitai, jūsų automobilis gali tapti nekontroliuojamas. Jūs tiesiog nuslysite į griovį ar atsitrenksite į šalia kelio esančias kliūtis.

Pasirūpinkite savo ratais. Jei žinote, kad keliai, kuriais dažnai važinėjate būna drėgni arba vietovėje, kurioje gyvenate dažnai lyja, nusipirkite tokioms sąlygoms pritaikytas padangas. Tai padės saugiau ir užtikrinčiau jaustis kelyje.

Jei abejojate, ar jūsų padangos yra pakankamai geros būklės, būtinai nuvažiuokite į artimiausią servisą ar padangų parduotuvę. Taip pat pasirūpinkite, kad jos būtų tinkamai sumontuotos. Nesiimkite to daryti patys. Nekokybiškas padangų montavimas gali sukelti avarines situacijas.

Pasirūpinkite, kad gerai dirbtų langų valytuvai. Valytuvų gumas ir pačius valytuvus kartais reikia pakeisti. Niekada nedelskite, jei matote, kad jie stringa ar nekokybiškai nuvalo priekinį langą. Blogas matomumas gali būti avarijos priežastimi.

Visada laikykitės atstumo nuo kitų automobilių. Jei jaučiate, kad prie prieš jus važiuojančio automobilio privažiavote per arti, pristabdykite. Lyjant pablogėja matomumas, taigi, prieš jus važiuojantis vairuotojas gali staigiai sustabdyti, jei pamatys ant kelio netikėtą kliūtį. Tokiu atveju gali įvykti skaudi avarija.

Susikoncentruokite ties vairavimu. Jei matomumas blogas, o kelias slidus, padėkite telefoną į šalį, išjunkite radiją, paprašykite, kad keleiviai jūsų nekalbintų. Svarbu, kad niekas neblaškytų jūsų dėmesio. Sudėtingomis sąlygomis kiekvienas akimirksnis gali lemti žmonių gyvybes. Taigi, jūs turite būti pasirengęs reaguoti greitai.

Galiausiai, jei suprantate, kad važiuoti tokiu oru yra tikrai pavojinga, o jūsų automobilio būklė yra prasta arba pats jaučiatės nepakankamai pasiruošęs ir turintis patirties, sustokite. Atsargiai nuvairuokite automobilį į pakelę. Sustokite ir įsijunkite avarines šviesas. Jei nesijaučiate užtikrintas, geriau sustoti ir palaukti, kol lietus nustos.

padangų montavimas