Automobiliai / Motociklai

Lietuvos keliai pasaulio kontekste

Automobiliai – šiuolaikinės civilizacijos simbolis. Vienas didžiausių didelių automobilių pardavimo įmonių atėjimui į šalį turinčių veiksnių yra kelių infrastruktūros kokybė. Įdomu, kaip mūsų šalies, Lietuvos infrastruktūra, keliai ir automobilių aptarnavimo kokybė yra vertinama pasaulio kontekste?

Lietuvoje keliai ir automobilių priežiūros (automobilių remontas, jų priežiūra) tinklas išvystytas. Apskritai, kaip blogai kartais begalvotume apie savo šalį, mes pasaulio kontekste esame laikomi išsivysčiusia šalimi. Aišku, JAV ir Vakarų Europa lenkia Lietuvą. Tiesa, lygintis su šiomis šalimis yra geriau nei stebėti atsilikusias Afrikos ar Azijos šalis. Visada geriau orientuotis į lyderiaujančias valstybes, kurios vysto savo infrastruktūrą ir verslo aplinką jau daugelį metų. JAV kai kurios verslo šakos skaičiuoja savo istoriją jau 200 metų, kai Lietuvoje laisva rinka egzistuoja tik daugiau nei 20 metų.

Didžiausių Lietuvos automobilių gamintojų atstovai ir autoservisų savininkai kartais pasigiria, kad vis dažniau aptarnauja iš rytų atklydusius kaimynus. Tai nėra atsitiktinumas. Jie ieško aukštesnės kokybės nei gali gauti savo šalies autoservisuose. Kartais ir naujų automobilių aptarnavimo kainos ir vakaruose gaminamų automobilių remontas būna pigesnis nei Rusijoje, Baltarusijoje ar kitose NVS šalyse.

Teigiamų atsiliepimų apie Lietuvos infrastruktūrą gali papasakoti logistikos ir tarptautinių pervežimų įmonių atstovai. Šių įmonių darbuotojams kasdienės kelionės po Europą yra kasdienybė, todėl jie apie infrastruktūros kokybę žino ko gero geriausiai. Jei kada teko keliauti link Vakarų Europos automobiliu, žinote, kokia padėtis yra Lenkijoje. Keliai iki Lietuvos sienos yra tikrai ne aukščiausios klasės. Tik artėjant link Vokietijos galima pamatyti modernių greitkelių, kaip Kaunas – Klaipėda ar Vilnius – Panevėžys. Auto remontas logistikos įmonėms didelė dalis išlaidų. Kuo geresni keliai, tuo mažesnės išlaidos. Taigi, Lietuvoje sąlygos šiai verslo šakai yra dėkingos.

Vakarų Europoje keliai yra aukštos kokybės. Tiesa, problema, kad jie gali būti mokami. Italijoje tokio lygio keliais, kaip jau minėti Kaunas – Klaipėda ar Vilnius – Panevėžys retai galėsi mėgautis nemokamai. Dažniausiai norėdami važiuoti šiais keliais turite susimokėti. Kitas variantas – rinktis prastesnės kokybės miestelius kertančius kelius.

Pažvelgus į kitų šalių problemas, nepamirškime ir savo. Duobės miestuose, kiemuose ir senas automobilių parkas yra didžiausios bėdos mūsų automobiliams. Tuo tarpu valstybės sukurta infrastruktūra ir tuo, kad mūsų šalyje teikiamas kokybiškas auto remontas tereikia džiaugtis. Gero kelio!

auto remontas