El. Parduotuvės,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Pirkiniai / Paslaugos,  Verslas / Ekonomika

Lininiai krikšto rūbai berniukams

Pasaulį užvaldžius nailonui ir polisteriui, tradicinės medžiagos nepelnytai buvo nustumtos į rūbų gamybos rinkos užkampį. Tokiu būdu medvilnė, šilkas, vilna ir linas tapo vos ne didžiausia retenybe. Lietuviai gali didžiuotis, nes Lietuva visada turėjo savo tradicines medžiagas. Žiemą lietuvius šildė avies ir ožkos vilna, o vasarą rengėmės lininiais rūbais, suteikiančiais lengvumo ir elegancijos. Linas – lietuviškas kurtūrinis paveldas ,kuris dabar po truputį vėl sugrįžta į madą.

Lininiai rūbai paprastai siuvami suaugusiems. Tai populiarūs lininiai marškiniai ir kelnės. Moterys nešioja linines sukneles ir palaidines. Taip pat siuvami ir lino švarkai tiek vyrams tiek moterims. Nuskriausti nelieka ir vaikai, o ypač berniukai.

Vaikams lininiai rūbai pradedami naudoti vos jiems gimus. Pirmieji dažniausiai būna lininiai krišto rūbai, siuvami iš balto ar rausvo lino su specialiais papuošimais iš medžio ar gintaro ir nėriniais.

Krikšto rūbeliai berniukui iš lino yra itin originalūs ir patogūs. Judrus vaikas greitai sukaista, sušyla, o linas yra lengvas audinys, todėl neleidžia vaikui perkaisti ir susirgti. Krikšto rūbeliai berniukams dažniausiai susideda iš dviejų dalių – lininės kelnės ir lininiai marškiniai arba švarkas. Kartais dar pridedama ir tokios pat medžiagos kepurytė. Natūrali lino spalva – pilka, tačiau krikščioniškos apeigos reikalauja, kad būtų balti rūbai, simbolizuojantys nekaltybę ir tyrumą. Dėl šios priežasties populiariausia krikšto rūbų spalva yra balta.

Kokie krikšto rūbeliai berniukams dabar yra populiariausi galima nesunkiai pasižiūrėti internete nuėjus į bet kurią krikšto rūbų parduotuvę internete. Ten pamatysime keletą naujausių modelių, kurie kitais metais gali pasikeisti. Vaikų ir krikšto rūbų mados irgi vietoje nestovi…

Krikšto rūbeliui berniukui, pasiūti iš lino, dažniausiai yra pasirenkami tose šeimose, kur yra puoselėjamas patriotizmas ir lietuviškumas nuo pat mažens. Lininiai krikšto rūbai nėra labai brangesni už medvilninius, tačiau jie kur kas originaliau atrodo. Net po krikštynų juos galima laisvai dėvėti vasarą nuvykus prie jūros ar į kokią šventę.

Svarbiausia, lininiai rūbai yra pagaminti iš natūralios medžiagos, o tokie rūbai kaip tik ir tinka mūsų vaikams. Jie ekologiški ir unikalūs, todėl juos renkasi dauguma mamų ir krikšto tėvų.