El. Parduotuvės,  Laisvalaikis / Pomėgiai

Lininiai krikšto rūbai – originalu ir autentiška

Krikštynos – šventė vieną kartą gyvenime. Net vestuves galima švęsti keletą kartų su tuo pačiu ar kitu žmogumi, tačiau krikštynos švenčiamas tik kartą gyvenime. Dėl to joms būtina tinkamai pasiruošti ir pasipuošti. Krikštynų kaltininkui skiriamas visas vakarėlio dėmesys, todėl jis arba ji turi atrodyti nepriekaištingai, stilingai ir originaliai. Lininiai krikšto rūbai yra puikiausias pavyzdys, kaip vaikelis gali atrodyti originaliai ir autentiškai.

Esame Lietuvoje, kur lino apdirbimo tradicijos siekia tūkstančius metų. Per tiek laiko linas tapo neatsiejama mūsų dalimi, kaip ir gintaras bei ąžuolas. Tai ne tik mitologiniai dalykai, bet iš tiesų šios medžiagos mums labai tinka. Dėl to lininiai krikšto rūbeliai dažnai yra paįvairinami ne tik lininiais elementais, bet ir gintariniais bei mediniais aksesuarais – sagomis. Toks rūbas atrodo itin stilingai ir net patriotiškai, nes vaikas nuo pat mažų dienų yra pradedamas pratinti prie savo šalies kultūros ir istorijos.

Krikštynų rūbai siuvami iš balinto lino, nes balta spalva krikščioniškoje kultūroje simbolizuoja tyrumą ir nekaltumą. Kūdikiai ir maži vaikai to dar nesupranta, tačiau ši krikščioniška simbolika per krikštynas itin dažnai akcentuojama.
Lininiai krikšto rūbai yra šiuolaikiški. Pavyzdžiui vienas iš krikšto rūbelių berniukams modelių turi šiuolaikišką vyrišką skarelę, kurią paprastai naudoja baikeriai (modelis „Pijus” Lietuvaičio juokas). Kitas modelis – šiuolaikiškas ir stilingas švarkelis iš lino be pamušalo ir su medinėmis sagomis. Kelnytės gali būti balto ir rusvo lino (modelis „Gytis” Didelė svajonė). Tai iš tiesų šiuolaikiškas derinys. Yra ir originalių modelių, pavyzdžiui su gintarinėmis sagomis (modelis „Titas” Gintaro gelmė).

Mergaičių krikštynų rūbai taip pat turi tam tikrų detalių, kurios yra itin šiuolaikiškos, pavyzdžiui, įvairūs nėriniai, originalūs dirželiai ir kitokie papuošimai.

Lininiai krikšto rūbeliai pagal tradiciją yra tėvų ir krikšto tėvų rūpestis. Išrinkti gražius ir stilingus rūbelius nėra taip paprasta, nes jie dažniausiai perkami nepasimatavus realiai. Reiktų pirmiausiai išsimatuoti vaikelį ir žinoti jo dydį, kad būtų galima parinkti tinkamus rūbelius. Jei rūbelis bus šiek tiek per didelis – jį galima susiaurinti vos per kelias minutes paėmus baltą siūlą ir adatą.

Originalūs ir autentiški lininiai krikšto rūbeliai pardavinėjami internetu specialiuose krikštynų atributikos parduotuvėse, pavyzdžiui www.kriksto-rubeliai.lt. Jų kainos svyruoja apie 100 litų. Panašiai kainuoja ir dėvėti lininiai krikšto rūbai, todėl rekomenduojama įsigyti visiškai naujus. Ką daryti su jais po krikštynų – kiekvienų tėvų reikalas. Dažniausiai rūbeliai lieka atminčiai, o kartais jais aprengiami ir naujai gimusi karta po 20 metų – linas yra ilgaamžiška medžiaga, jei tinkamai prižiūrima. Svarbiausia, kad per pačią šventę vaikelis atrodytų pritrenkiančiai ir originaliai.