Verslas / Ekonomika

Logistika

Norintiems žinoti apie prekių kelią

Logistika
Logistika

Prekės nuo gamintojo iki vartotojo praeina tam tikrą kelią. Būtent logistika – paslaugų, prekių ir informacijos srautų planavimas, tiekimas, kontrolė – viskas yra daroma dėl vartotojų poreikių patenkinimo.

Apie logistiką

Galbūt daugeliui kyla klausimas, kas yra toji logistika reiksme įvardyta aukščiau, bet ši sąvoka nėra taip lengvai apibūdinama. Kodėl taip yra? Ši veikla persipina su kitomis sferomis, pavyzdžiui, rinkodara. Galima teigti, kad tai net ne veikla, o logistikos sistema, kuri apima prekių judėjimą nuo gamintojo iki galutinio vartotojo. Pagrindinės tokios sistemos sritys – tiekimas, transportavimas, paskirstymas, sandėliavimas. Pastarasis aspektas itin svarbus vykdantiems internetinę prekybą, nes trinkamas sandėliavimas sutrumpina laikotarpį, per kurį prekė patenka pas pirkėją. Jei ketinate kreiptis į logistikos kompanija, tai sužinokite, ar nemokamai atliekamas prekių perkrovimas, sandėliavimas, ar vykdomas muitinės dokumentų parengimas ir tvarkymas, ar teikiama draudimo paslauga ir pan.

Paklausūs specialistai

Lietuvoje ir užsienyje yra įsikūrusi ne viena transporto darbus vykdanti įmonė, todėl darbo skelbimų tinklalapiuose galima aptikti pasiūlymų žmonėms, kurie nusimano apie logistika studijos pageidaujama, kad būtų baigtos. Specialistas turi nusimanyti, kokiu transportu geriausia gabeni krovinius: sausumos, jūrų, oro. Taip pat gebėti organizuoti vairuotojų darbą, padėti jiems, jei jie pasiklysta Lietuvoje ir užsienio šalyse. Logistiką baigęs žmogus turėtų valdyti finansinius ir informacinius srautus. Jei norite mokytis logistika vgtu ir kiti universitetai teikia tokią galimybę. Galima teigti, kad tokią specialybę baigęs žmogus nesunkiai ras darbą, nes Lietuva – šalis, kurioje įsikūrę daug įmonių, užsiimančių prekių transportavimu, sandėliavimu ir kitomis logistikai priskiriamomis veiklomis. Norite savarankiškai pasimokyti apie logistiką? Įvairios mokomosios medžiagos apie logistika pdf ir kitokiu formatu rasite virtualioje erdvėje. Vis dėlto žinių semkitės tik iš patikimų internetinių puslapių. Taip pat yra įvairių knygų, kurios atskleidžia subtilybes apie logistika.

Galimi įvairūs sprendimai

Ne viena logistikos imone bene dažniausiai vykdo transportavimo paslaugų. Prekių gabenimas Lietuvos teritorijoje ar į užsienio šalis vykdomas pasirinktu transportu. Norite, kad krovinys kuo greičiau būtų pristatytas nurodytu adresu? Naudokitės oro transportu. Ketinate gabenti didelius krovinius konteineriuose, o jų pristatymas nėra itin skubus? Jums puikiai tiks jūrų transportą, jis bene pigiausias būdas pervežti prekes. Jūsų įmonė turi pervežti sunkius ir nevienodų matmenų krovinius? Tokiu atveju geriausias pasirinkimas – prekių gabenimas geležinkeliu. Pasidomėkite, ar pasirinkta logistikos firma vykdo pristatymą „nuo durų iki durų“, kad Jums nereikėtų rūpinti, jog prekė pasieks adresatą. Gali būti pasirenkamas jūrų transportas, bet iš prieplaukos krovinys nugabenamas automobiliu į reikiamą vietą. Automobiliai – populiariausia transporto priemonė, nes ji itin manevringa, keliais pasieksite daugiau nei geležinkelio bėgiais ar jūromis. Automobiliai gali būti įvairūs: lengvieji, su priekabomis, krovininiai, su specialiomis cisternomis, šaldytuvais. Galite rinktis, kokiu būdu vykdoma Jūsų prekių logistika. Transporto priemonę rinkitės atsižvelgdami į geografiją, terminus, krovinio pobūdį, gabenimo kainą. Turite nedidelį, vos kelių kilogramų, krovinį? Jis gali pasiekti net ir kitą pasaulio kraštą, nes kai kurios įmonės vykdo dalinius pervežimus, kai vienu transportu gabenamos skirtingų žmonių prekės. Pasirinktomis transporto priemonėmis vežamos įvairios prekės: greitai gendantys maisto produktai, cheminės medžiagos, automobiliai ir kita.

Apibendrinant galima pasakyti, kad logistika – veikla, kurią sudėtinga trumpai ir aiškiai apibūdinti, nes ji apima daugybę sričių. Viena iš pagrindinių sričių – transportavimas, kuris vykdomas pasirinktomis transporto priemonėmis. Daugiau sužinosite, jei studijuosite logistiką.