Būstas

Lovytės vaikams

Be baldų namai būtų nykūs bei tušti. Jie formuoja ne tik aplinkos charakterį, bet suteikia jaukumo bei komforto jausmą, kartais net šilumos pojūtį. Baldai suaugusiems žmonėms yra neatsiejama jų kasdieninio gyvenimo dalis. Juk visi puikiai pamena televizijos serialą apie vedusį ir turintį vaikų vyrą, Elą Bandį, kurio mėgstamiausia namų vieta buvo sofa prieš televizorių. Patogūs, komfortabilūs baldai padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, jų spalvos ar medžiagos turi džiuginti akį. Vieni žmonės mėgsta odinius, kiti renkasi tekstile aptrauktus baldus, o kaip teisingai apstatyti vaiko kambarį? Kokie vaikų baldai yra svarbiausi ir saugiausi jiems?

Pradėjus belstis naujai gyvybei į pasaulį, tėvelių pečius užgula malonūs, tačiau kartais nelengvi rūpestėliai. Ačiū visagaliui internetui, kurio dėka galima sužinoti daug įdomių ir naudingų dalykų net neišėjus iš namų apie tai, ko prireiks jūsų mažajai atžalai. Visai kitaip gyveno dabar anūkus supančios kartos. Tuomet teko pasikliauti vos viena ar kita knyga, kurioje dalinti patarimai šiandienai gali būti daug mažiau aktualūs. Visais laikais gelbėjo ir gelbsti viena, be galo patikima ir visai nemokama reklama, tai draugių ir draugų, kurie pramynė daugybę informacinių ir praktinių takelių, belaukdami savojo džiaugsmo, patarimai. Jų rekomendacijomis galima pasikliauti renkantis patikimas gamintojų firmas ar tiesiog pasikonsultuoti rūpimais klausimais. Taigi, bendravimas prie puodelio arbatos ne tik suartina, bet ir suteikia naudingų žinių. Tačiau šį kartą ne apie plepesius tarp draugių, o apie labai malonius ir svarbius dalykus – baldus vaikams.

Buities muziejuose galime pamatyti, kokia aplinka supo įvairaus laikmečio ir socialinio statuso žmogų. Vienaip gyveno pasiturintys miestiečiai ir visai kitaip atrodė neturtingųjų aplinka. Kuomet vieni mažyliai buvo supami išpuoštose ir įmantriai pagamintose lovelėse, kiti miegodavo iš vytelių nupintuose lopšiuose. Taigi, kokią svarbą mažyliui turi jo lovelė?

Vaikų baldai, o ypač lovelė atrodo tarsi savaime suprantamas mažylio baldas. Tačiau būtent ta savaime suprantama priežastis ir verčia tėvelius būti itin atidžiais. Reikėtų nepamiršti, kad mažyliui lovelė bus reikalinga iki kol jam sukaks dveji ar net treji metukai, todėl pirkdami labai atidžiai apžiūrėkite ar gamybai naudotos kokybiškos, tvirtos medžiagos. Dar vienas dalykas, pagal kurį vaikų baldai pasirenkami pirmiausiai yra tenkinanti estetika, tačiau vertėtų nepamiršti ir saugumo klausimo.

Specialistai pataria prieš perkant patikrinti ar lengvai nusileidžia ir nestringa lovelės šonai. Be to, šis veiksmas turėtų būti labai tylus, kad gergždžiantys mechanizmai neprižadintų miegančio mažylio. Pati lovelės konstrukcija turi būti stabili ir neklibėti, todėl vertėtų parduotuvėje šį pirkinį pastumdyti ir pajudinti. Vaikų baldai ne lego kaladėlės ir jų dažnai surinkinėti iš naujo nereikia, tačiau prieš perkant vertėtų užmesti akį į instrukciją. Saugiais laikomi iki 6 centimetrų tarpai tarp virbų, nerizikuokite pirkdami galbūt gražesnio dizaino, tačiau nesaugius baldus. Jei lovelė medinė, atidžiai apžiūrėkite ar nėra atplaišų ir ar paviršius padengtas laku. Čiužinys lovelei turi tikti idealiai, kad netyčia neįstrigtų mažylio rankytė ar kojytė, todėl jei įdėjus čiužinuką lovelėje lieka vietos – rinkitės arba kitą čiužinį, arba kitą lovelę.

Lovelių kaina parduotuvėse dažnai svyruoja nuo 100 iki 500 litų. Rinkoje vyrauja iš pušinės ar beržinės medienos, balta ar tamsaus medžio spalva dažytos lovelės. Kai kurie šio tipo vaikų baldai turi stalčius, ratukus ar net linges. Iki šiol vyravo vieno tipo lovyčių modelis, tačiau dabar jau galima įsigyti labai patogias lovytes, kurios vaikučiui paaugus transformuojasi. Tereikia nuimti tik specialius apsauginius šonus ir lovelė tarnaus dar keletą metų. Taigi, saugių pirkinių ir saldaus miego!

vaikų baldai