Medicina / Sveikata

Maisto papildai

Renkamės papildus

Maisto papildai
Maisto papildai

Dažnai skubame lekiame, todėl nespėjame tinkamai pasirūpinti savimi, sveikai maitintis. Nepilnavertė mityba daro įtaką mūsų nuotaikai ir sveikatai, todėl būtina ją papildyti vitaminais. Maisto papildai suteiks organizmui visų reikiamų mikroelementų, kad jam nieko netrūktų. Yra daugybė skirtingų papildų, todėl iš gausios pasiūlos sunku išsirinkti. Šis straipsnis padės suprasti, kad papildų vartojimas gali padėti ne tik gauti reikalingų medžiagų, bet ir atsikratyti viršsvorio.

Norintiems sulieknėti

Šiais laikais yra įsigalėjęs jaunystės ir grožio kultas, todėl nieko keisto, kad visi nori būti liekni ir atitikti nustatytus standartus. Deja, ne kiekvienas žmogus gali pasigirti greita medžiaga apykaita, todėl daug žmonių turi viršsvorio. Antsvoris neatsiranda tik dėl lėtos medžiagų apykaitos, tam įtakos turi ir genai, ir mitybos įpročiai, ir fizinis aktyvumas. Jei dažnai valgote nesveiką maistą, o sportuoti vengiate, tai nenustebkite, kad Jūsų kūnas papilnėjo keliais kilogramais. Svarbu laiku susiimti, atrasti savyje jėgų kovoti su antsvoriu, ugdyti valią: pradėti reguliariai sportuoti ir tinkamai valgyti. Siūlomi ir maisto papildai lieknejimui, jie slopina apetitą, skatina riebalų skaidymą, mažina pasisavinamų riebalų kiekį arba aktyvina medžiagų apykaitą sportuojant. Maisto papildus, padedančius lieknėti, reikia pirkti pasitarus su gydytojais ir įsiklausius į savo organizmą. Jei jau įsigijote papildų, tai gerkite tinkamą jų kiekį ir taip, kaip nurodyti informaciniame lapelyje, pavyzdžiui, po valgio. Galima teigti, kad papildai neturėtų būti vienintelė lieknėjimo priemonė, jei norite greitų ir akivaizdžių rezultatų.

Liejantiems prakaitą sporto salės

Raumeningas ir tvirtas kūnas neabejotinai patraukia daugelio dėmesį. Vieni žmonės sportuoja dėl to, kad jiems patinka toks laiko praleidimo būdas, kiti dėl to, kad sužavėtų priešingos lyties atstovus, treti – kad patys sau atrodytų gražūs. Nesvarbu, kokia sportavimo priežastis, nes bet kokiu atveju fizinis aktyvumas teigiamai veikia mūsų kūną. Tinkamai parinktas krūvis padeda išsikrauti fiziškai ir pailsėti psichologiškai, t. y. pabėgti nuo visų rūpesčių. Profesionalūs sportininkai privalo sveikai maitintis. Maisto papildai padeda gauti visų trūkstamų medžiagų. Maisto kokybė gali būti gera, maitinimasis reguliarus, bet vis tiek gali trūkti kai kurių mikroelementų. Yra teigiančių, kad maisto papildai baltymai – tai, kas padeda sportininkams pasiekti geresnių rezultatų. Šiuo klausimu ne visų nuomonės sutampa. Parduodami tokie papildai, kurie skirti tam tikros sporto šakos atstovams, pavyzdžiui, maisto papildai boksininkams. Yra tokių preparatų, kurie didina fizinį pajėgumą sportuojant, vieni iš tokių – maisto papildai creatine.

Gausu papildų jauniems ir vyresniems

Galima teigti, kad yra vitaminų, kurie tinkami ir reikalingi visų amžiaus grupių žmonėms. Perkami įvairių mikroelementų maisto papildai cinkas – vienas populiariausių. Jis padeda stiprinti imuninę sistemą, skatina ląstelių augimą, pagerina virškinimo sistemos veiklą ir atlieka kitas funkcijas. Maisto papildas gali būti skirtas žmonėms, kurie dirba protinį darbą. Vaistinėse parduodami maisto papildai besimokantiems, jie gerina atmintį, suteikia energijos. Tokie vitaminai praverčia ir senyvo amžiaus žmonėms, kai sušlubuoja atmintis. Vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms dažnai paskiriami maisto papildai cholesterolio mazinimui. Būtina reguliuoti cholesterolį, nes jis daro įtaką širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui.

Maisto papildai – tik vienas iš būdų lieknėti ir suteikti organizmui reikiamų medžiagų. Itin svarbu tinkama mityba, reguliarus sportas ir valia, kuri skatintų siekti geresnių rezultatų. Maisto papildai padeda ne tik sportininkams ar norintiems sulieknėti, jie skirti ir bendrai organizmo būklei gerinti, ligos gydymui paspartinti, ligų profilaktikai ir pan.