Laisvalaikis / Pomėgiai,  Visuomenė

Maisto ruošimo niuansai

Norint tinkamai paruošti maistą, reikia išmanyti keletą bendrinių maisto ruošimo principu. Priklausomai nuo ruošiamo maisto rūšies (mėsa, žuvis, miltiniai patiekalai ir t.t.) bei paruošimo būdo (virimas, kepimas, tušinimas ar pan.) maisto gaminimui yra taikomi bendrai naudojami principai.

Kepimas keptuve

Daugiausiai namuose maistas yra ruošiamas naudojantis keptuve (neskaint greito maisto). Šiuo metu parduotuvėse galima įsigyti įvairių keptuvių, kurios leidžia naudoti itint mažai riebalų ar yra padengtos specialia teflonine plėvele, kurios dėka maistas niekada neprsivyla. Svarbu atminti, kad prieš kepant svarbu leisti keptuvei gerai įkaisti. Jei kepamą mėsa ar žuvį į keptuvę įdesite pernelyg anksti, rizikuojate netinkamai paruošti pagrindinį patiekalą. Tai padaryti galima tiesiog ištiesus ranką virš keptuvės ir jei jaučiate, kad temperatūra yra pakankamai aukšta, jog dėl karsčio, penkiolikos centmetrų aukštyje nulaikyti ranką, virš keptuvės yra neįmanoma – galote kepti.

Sriubos ir kiti verdami patiekalai

Įprasta, jog per pietus paprastai yra pateikiami bent du patiekalai, pirmasis, kaip taisyklė, yra sriuba, o antrasis mėsos patiekalas ar kitas rimtesnis užkandis. Ruošiant sriubą, reikia naudoti šviežius produktus, kurių aromatas priduos Jūsų patiekalui dar daugiau puikaus skonio. Verdant žuvienę, svarbu pasirinkti gerą ir pageidautina šviežią, bet nešaldyta žuvį. Geriausia tokima patiekalui tinka paties pasigauta žuvis. Žvejyboje galima ne tik pasigauti pietus, bet ir puikiai praleisti laiką.

Jeigu ieškote kažko neįprasto, ir norite savo šeimą nustebinti nekasdienišku patiekalu, verta pasinaudoti įvairiais receptais, kuriuos galima rasti interneto svetainėse. Populiariausi yra:

  • Žuvies patiekalų receptai;
  • Mėsos patiekalų receptai;
  • Miltinių patiekalų receptai.

Tai visi tie patiekalai, kurių produktai mums, lietuviams yra įprastas maisto racionas. Be abejo galoma rasti ir daugybę neįprastų patiekalų bei įvairių delikatesų. Teliks tik išsirinkti tą, kuris yra Jums priimtiniausias.