Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Maskva – Rusijos kultūros centras

Maskva laikoma Rusijos kultūros centru. Kultūros prasme didžiausiu Maskvos konkurentu laikomas Sankt Peterburgas. Daugumai keliautojų Maskva asocijuojasi su Kremliumi, Rusijos valdymu ir Raudonąja aikšte, tačiau oficialiai vienas iš pagrindinių simbolių – Ostankino televizijos bokštas.

Maskva pirmą kartą paminėta dar XII a., vos amžiumi vėliau nei visa Lietuva.

Kelionės į Rusiją nėra labai populiarios tarp Lietuvos keliautojų, tačiau dėl prieinamos kainos ir gausybės lankytinų objektų tampa vis populiaresnės ir patrauklesnės. Vienas didžiausių trūkumų – išvykstant į Rusiją reikalingos vizos, o tai sudaro papildomas išlaidas bei daugiau sugaištama laiko ruošiantis kelionei.

Klimato požiūriu Maskva yra labai artima Lietuvos miestams, vidutinė temperatūra vienu kitu laipsniu mažesnė nei įprasta lietuviams.

Maskva traukia ir švietimu. Garsiausia mokslo įstaiga Maskvoje – Maskvos universitetas, kurio pagrindiniai rūmai įsikūrę 240 metrų aukščio „Žvirblių kalvų“ bokšte.

Keliones į Rusiją planuojantiems turistams rekomenduojama nepalikti kelionės organizavimo rūpesčių paskutiniajai akimirkai.