Pirkiniai / Paslaugos

Medicinis turizmas Rytų Europoje

Pastaraisiais metais Rytų Europa tampa vis dažnesniu pasirinkimu D. Britanijos ir kitų Vakarų Europos šalių piliečiams norintiems atlikti įvairias kosmetinės medicinos procedūras. Pradedant apgamų šalinimu ar odos patempimu, baigiant dantų estetiniu plombavimu. Žinoma, šios tendencijos priežastis, kur kas pigesnė paslaugų kaina…

Paklausa

Pastebima, kad kosmetinės medicinos turistų srautas išaugo pigioms oro linijoms, tokioms kaip Wizzair ar Ryanair atidarius skrydžius rytų Europos kryptimi. Prieš tai, pavyzdžiui, Vengrija pasižymėjo gausiu kosmetinės medicinos turistų skaičiumi iš šalia esančių šalių: Vokietijos ir Austrijos. Palyginimui plastinės chirurgijos operacija, tarkime, kaklo odos patempimas Jungtinėje Karalystėje kainuoja apie 5000 svarų sterlingų, o štai Budapešte tokia pati operacija atliekama už 2000 svarų sterlingų. Lietuvoje skirtingai nuo klinikos panaši operacija atliekama tarp 2000 -3000 svarų sterlingų.

Galime palyginti ir estetinio plombavimo procedūras. Londone panašios procedūros kaina prasideda nuo 150 svarų, o štai estetinis plombavimas Vilniuje kainuoja tarp 30 ir 150 svarų, reikia paminėti, kad kalbame apie krūminio danties estetinį plombavimą. Taip pat palyginimui patikrinkime porcelianinių vainikėlių kainą. Pavyzdžiui, vieno vainikėlio kaina Vengrijoje prasideda nuo 200 svarų, Lietuvoje kaina panaši, o štai Jungtinėje Karalystėje vainikėlio kaina prasideda nuo 500 svarų sterlingų. Kainos gali nežymiai skirtis, kadangi ne visos klinikos pateikia paslaugų sumas savo internetiniuose tinklalapiuose.

Įdomu, kad ši turizmo šaka neapsiriboja vien medicininėmis procedūromis. Specialiai susikūrusios naujo tipo turizmo agentūros šalia medicininių paslaugų siūlo ir platų lankytinų vietų pasirinkimą. Žinoma, kad Rytų Europa vadinamos sovietinio bloko šalys, į tokias įeina ir tokios valstybės, kaip Kroatija, kuri dagiau nei 20 metų yra pamėgta turistų, tačiau ir čia pavyzdžiui danties implanto kaina sudaro tik ketvirtadalį implantavimo procedūros kainos Jungtinėje Karalystėje. Žinoma, kad didžiausia kosmetinių paslaugų poreikį Rytų Europoje D.Britanijos turistai sukelia dėl itin mažų kainų, tačiau dar vienas svarbus faktorius specialistų išsilavinimas. Įdomu, kad D.Britanijoje, pavyzdžiui kosmetinės chirurgijos specialistai nėra apibrėžiami įstatymiškai, todėl šalyje, bet kas gali vadintis srities profesionalu. Akivaizdu dėl tokios priežasties kyla nesaugumo jausmas ir netgi yra pasitaikę keistų sukčiavimo atvejų.

Kaip užsitikrinti gerą vardą

Lietuvos specialistams svarbiausia užsitikrinti gerą vardą norint, kad kosmetinės medicinos turistų skaičius augtų. Dažnai yra susiduriama su problema, kad keliones organizuoja ir klinikas suranda turizmo agentūros esančios D. Britanijoje. Šios ne visada sugeba tinkamai parinkti klinikas atliekančias tokias procedūras, kurių reikalauja klientas. Bene, geriausias patarimas būtų siųsti tokioms agentūroms savo pagamintas brošiūras. Taip pat siekiant užtikrinti kokybiškas paslaugas reikalauti pacientą atsivežti savo medicininės istorijos knygutę ar kitą reikiamą informaciją. Taipogi pasirūpinti darbuotojais laisvai bendraujančiais Anglų kalba, tinkama komunikacija su pacientu itin svarbi.

Įdomu, kad Lietuva yra įvardijama, kaip viena iš patraukliausių tiek odontologijos tiek kosmetinės chirurgijos krypčių Rytų Europoje. Mūsų šalis patenka tarp tokių šalių kaip Lenkija, Čekija, Vengrija, Estija ir Kroatija. Visos šios šalys yra išskiriamos, kaip itin pigios lyginant su Vakarų Europa, tuo pačiu išskiriama specialistų darbo kokybė, bei pasižymi lankytinomis turistinėmis vietomis.

Visgi nepriklausomos statistinių tyrimų bendrovės pateikiamais duomenimis patraukliausiomis šalimis turistams norintiems atlikti tam tikras medicinines procedūras kaip ir ankščiau išlieka Lenkija ir Vengrija, nors įprastai kainų skirtumas čia yra mažesnis tik 20 procentų tačiau pacientai renkasi jau išbandytas šalis ir klinikas.

Lietuva išlieka, tarpe viena didžiausių potencialų turinčių valstybių kalbant apie medicininį turizmą, tačiau pačios klinikos turi įdėti pastangų norėdamos prisitraukti pacientus iš Vakarų Europos valstybių.