Būstas

Mediniai langai

Atsiverti žmogus dienraštį ir vėl maloni žinia: „bobų vasaros nebus“, aišku, tai pateikta įvairiais sakiniais, kartais gražesniais, su įvairiomis metaforomis, kartais ne tokiais mielais, bet faktas vienas – saulės vis mažiau, orai nesustojamai bjūra, dienos trumpėja, o gražesnės prognozės vis nukeliamos savaite tolyn…

Taip ir sėdi žmogus, nežinodamas, imtis į darbą skėtį, o gal jau žvalgytis ir žieminių batų? Ką gali žinoti, tai klimato atšilimas, tai baisus atšalimas, tai tropinė liūtis, o čia, mat, išėjus pasitinka kruša. Bet nežiūrėkime taip toli – problemų, kurias sukelia nepastovūs ir, pripažinkime, ne itin glostantys Lietuvos orai, netrūksta neišėjus iš savų namų.

Gyvenu, kaip ir dauguma, daugiabučiame name, kuris, deja, nepasižymi labai sandariomis sienų siūlėmis. Na, ką padarysi, pagal idėją – šiek tiek šalčiau, tad apsirenk ir kentėk – būna ir blogiau. Tačiau, tikroji problema ne šaltyje, o nenusakomoje drėgmėje, kuri ėda ne tik daiktus, juos apjuostada neišnaikinamu pelėsiu, bet , atrodo, ir žmones, kurie grįžę namo tuoj puola po kaldra.

Taigi kyla klasimas – ar taip aukšinami plastikiniai langai tikrai mums tarnauja? Galbūt mediniai langai būtų kur kas praktiškesnis sprendimas? Sutinku, mediniai langai asocijuojasi su senove, į namą su mediniais langais, o ypač jei jie ne kasmet dažomais rėmais, pažiūrėją iškart pamanome, kad jame gyvena nepasiturintys, o gal būt ir netvarkingi žmonės. Bet pažiūrėjus iš kitos pusės aš gailiuosi, kad gyvenu moderniais, dideliais ir patogiai atsidarančiais plastikiniais langais pasipuošusiame name! Užsidarę jais mes patenkame į vakuumą, erdvę, kurioje vienintelė oro cirkuliacija vyksta nuo prabėgančios katės. Mediniai langai nėra tokie sandarūs, bet tai tikrai nėra taip blogai, kaip skamba. Galbūt man nereiktų visokių drėgmės surinktuvų ir kitokios griozdiškos technikos, jei nebūčiau pasidavusi masės jausmui ir gyvenčiau su naturalia mikro ventiliacija.

Tenka pripažinti,tai kas populiaru – ne visada naudinga, tą puikiai iliustruoja mano ką tik paminėtas medinių langų pavyzdys.