Būstas

Mediniai lauko baldai

Mediniai baldai jūsų lauko verandoje ar ant jūsų išpuoselėtos pievelės atrodo puikiai. Tiesa, palyginus su iš kitų medžiagų, kaip plastmasė pagamintais lauko baldais, jie yra dažniausiai daug brangesni ir daug jautresni aplinkos sąlygoms. Taigi, norint, kad mediniai baldai tarnautų ilgus metus reikia apie juos žinoti kelis faktus.

lentos

Negalvokite, kad baldus galėsite laikyti lauke visus metus. Net ir plastikiniai baldai žiemos metu dėl oro kaitos gali nukentėti. Tuo tarpu iš medžio pagaminti baldai iškentę žiemą gali prarasti savo išvaizdą. Juos tektų iš naudo dažyti ar dengti laku. Taigi, geriausia medinius baldus prasidėjus lietui ar žvarbesniems orams įnešti į patalpą. Tam puikiaisiai tiks garažas ar namo rūsys. Kitas variantas prieš lietų juos uždengti plastikine plėvele.

Patartina bent kartą per metus medinius lauko baldus nuvalyti. Ant jų prisikaupia įvairių nešvarumų. Juos nuvalius baldai ne tik geriau atrodys, bet ir bus nepatrauklūs bakterijoms ir įvairiems kenkėjams. Prie švarių baldų maloniau sėdėti ir prisiliesti.

Paprastai mediena jautriai reaguoja į oro kaitą. Tiesa, tai galioja tik netinkamai paruoštai medienai. Visi esame matę didžiuosiuose Lietuvos miestuose pastatytų medinių vaikų žaidimų aikštelių. Iš pradžių jos džiugina kiekvieno žmogau akį, o po kelių sezonų jau matome, kaip lentos iš kurių šios žaidimų aikštelės pastatytos įgyja pilką spalvą ir po truputį pūva. Tas pats gresia visai lauke stovinčiai ir tinkamai neparuoštai medienai. Medinius baldus ar kitus medinius statinius, kurie puošia jūsų kiemą reikia padengti medienai skirtais dažais arba specialiu medienos laku. Jei medinės konstrukcijos stovi lauke visus metus, bent kartą per sezoną pakartokite dažymo ar lakavimo procesą. Tai leis ilgesnį laiko tarpą džiaugtis iš natūralios medienos pagamintais baldais.

Galiausiai, jei perskaitę šį straipsnį suvokėte, kad pakankamai priežiūros lauko baldams skirti negalėsite pagalvokite apie kitus galimus sprendimus. Plastikas nėra toks patrauklus akiai, bet reikalauja daug mažiau priežiūros. Taip pat iš kitų medžiagų pagaminti lauko baldai bus pigesni. Tiesa, niekas neatpirks vaizdo ir jausmo, kurį suteikia natūrali mediena.