Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Vakarų Europoje vykdyti stebėjimai parodė, kad nuo 1960 iki 2010 metų žmonės vis mažiau laiko praleidžia miegodami. Šiandien vidutiniškai JAV gyvenantis žmogus miega tik 6,5 valandos, kai prieš 50 metų vidurkis buvo 8 valandos. Šį pasikeitimą dramatiškai paveikė pasikeitęs žmonių gyvenimo būdas.
Ar galite suskaičiuoti, kiek elektroninių įtaisų turite namuose? Kompiuteris, telefonas, radijas ir daugelis kitų elektrinių prietaisų praplėtė žmonių galimybes. Per dieną mes galime nuveikti daug daugiau dalykų nei žmogus prieš 50 metų. Net norint paprasčiausiai susitikti su senu draugu užtenka paskambinti ar parašyti žinutę mobiliuoju telefonu, o ne susitarti iš anksto arba išsitraukti nešiojamą kompiuterį ir vakare atlikti svarbiausius darbus. Taigi, galime išnaudoti kiekvieną laisvą savo gyvenimo minutę.
Žinoma, visus šiuos metus tobulėjo ne tik elektriniai prietaisai. Daugelis vakarų pasaulio žmonių šiandien gali sau leisti įsigyti daug geresnės kokybės daiktus. Taigi, lovos, antklodės ir pagalvės mūsų namuose yra daug geresnės nei turėjo mūsų tėvai ar seneliai. Tuo metu iš kokybiškų ar net prabangių medžiagų pagamintų daiktų tiesiog nebuvo. Mokslininkų stebėjimai patvirtina, kad miegas tapo kokybiškesniu. Be to, šiandieniniai tyrimai lyginantys skurdžiai ir pasiturinčiai gyvenančių žmonių miegą parodė, kad turtingesni žmonės miega trumpiau nei vidurkis, bet kokybiškiau.
Naujausi mokslininkų išradimai buvo pritaikyti mūsų lovose. Daugelį metų lovos ar čiužinio gamyba, antklodės, ar paklodės pasiuvimas buvo paprastas darbas. Tuo tarpu, šiandien tiek čiužiniai, tiek visa patalynė yra gaminama remiantis mokslininkų stebėjimais ir tyrimais. Naujausi išradimai, kaip itin patogūs čiužiniai ar kūnui leidžiančios kvepuoti antklodės atkeliavo į kiekvieno geresnio miego trokštančio žmogaus namus.
Taigi, pasikeitęs gyvenimo būdas ir moksliniai atradimai leido žmonėms per tas pačias 24 valandas nuveikti daugiau ir daugeliu atveju geriau pailsėti. Žinoma, jei išlaikomas balansas. Šiandien vėl vis dažniau pasigirsta balsai gydytojų, kurie tvirtina, kad tik 8 valandų miegas gali garantuoti gerą sveikatą, puikią savijautą bei leisti parodyti geriausius rezultatus atliekant kasdienes savo užduotis.