Būstas,  Pirkiniai / Paslaugos

Minimalistinis stilius jūsų namams

Ar jūsų namuose daugybę senų daiktų? Ar neatsibodo valyti dulkių nuo nenaudojamų indų? Ar jūsų namai atrodo kaip muziejus? Galbūt laikas didelėms permainoms – įsigykite minimalistinio dizaino baldus. Minimalistinio dizaino sekcijos, spintos, spintelės, kėdės, stalai bei visi kiti baldai padės susikurti erdviau atrodančius ir malonesnius leisti laiką kartu su šeima ar draugais namus.

Dažniausiai minimalistinio dizaino baldus pasirenka žmonės, kurie vertina laisvę. Kai kambaryje stovi tik keli daug vietos neužimantys baldai, galite daug daugiau erdvės palikti sau pačiam. Žinoma, galbūt ir neturėsite tiek daug vietos sudėti įvairiems daiktams, bet kam reikalingi daiktai, kurie tik dulka sekcijos lentynose?

Minimalistinio stiliaus namus atpažinsite iš paprastų baldų ir kitų namų apvykos daiktų linijų. Žmogus mėgstantis minimalistinį stilių nesirinks raitytų ar kitokių įmantrių formų baldų ar tuo labiau neklijuos įmantrių tapetų. Greičiausiai sienos bus nudažytos. Žinoma, gali būti išimčių.

Baldai vienas nuo kito bus atskirti pagarbiu atstumu. Sekcijos (jei tokios apskritai bus) ir pavyzdžiui stalas bus toliau vienas nuo kito arba kaip tik sustumti į vieną kampą ir atskirti nuo kitų baldų ar net bus vieninteliai kambario baldai. Tuo tarpu interjero detalių ar kitų puošmenų taip pat nesitikėkite išvysti per daug. Vienas modernaus stiliaus paveikslas, šviestuvas ar maža statulėlė. Žinoma, aksesuaru gali būti laikomas židinis ar arka. Vaikų baldai taip pat turėtų būti atskirti dideliais atstumais, kad vaikai turėtų daugiau erdvės žaisti.

Vienas svarbiausių dalykų – funkcionalumas. Stalas neturi stovėti tusčias, sekcijos turi būti mažytės ir funkcionalios. Tai reiškia, kad stovės ne niekam nenaudojami indai, o neseniai ten padėta knyga ar nuolat naudojamas ir šeimininkų mėgstamas puodelių ar taurių rinkinys. Be to, daiktai turi būti universalūs. Stalas gali būti pritaikytas tiek pasidėti kompiuteriui, tiek rašyti ranka.

Minimalistinis stilius dvelkia lengvumu ir gaiva. Pabuvoję minimalistinio stiliaus bangą pasigavusiuose namuose pajausite, kad erdvės yra lyg ir daugiau, nors buto ar namo išplanavimas toks pat tradicinis kaip ir daugelio kitų. Šiandien minimalistinis stilius taip pat populiarus biuruose. Minimalizmas gali padėti sutaupyti ar paskatinti žmonių kūrybiškumą.