Verslas / Ekonomika

Mokesčių grąžinimas Airijoje ir Anglijoje

Nuolat arba laikinai dirbdami arba gyvendami užsienio valstybėje, privalote mokėti tai šaliai mokesčius. To pasekoje Jums suteikiamos socialinės garantijos, kuriomis galite pasinaudoti susirgę arba atsitikus nelaimingam įvykiui, praradus darbą ar panašiai. Kiekvienas žmogus gyvendamas užsienio šalyje privalo žinoti savo teises ir turėti galimybę jomis pasinaudoti. Šiame straipsnyje papasakosiu, kaip vyksta mokesčių susigrąžinimas Anglijoje ir Airijoje.

Mokesčių grąžinimas iš Airijos.

Iš šios šalies mokesčius galima susigrąžinti tuo atveju, jeigu joje dirbote daugiau nei pastaruosius ketverius metus.

Mokesčių grąžinimas iš Airijos, kas yra reikalinga:

P45/P60 formos/ CIS25 kvitai (voucher) ir/arba paskutiniai darbo užmokesčio čekiai (pay slip) iš visų darbdavių. Taip pat reikalinga paso kopija.

Šios formos būtinos Jūsų mokesčių grąžinimui.

Mokestiniai metai Airijoje.

Finansiniai metai Airijoje, skirtingai nei Anglijoje, prasideda sausio 1 dieną ir baigiasi tų metų gruodžio 31 dieną.

Taip pat reikėtų paaiškinimo kas yra formos P45, P60 ir CIS voucher:

Forma P45 – tai dokumentas, kurį turite gauti iš savo darbdavio. Šis dokumentas išrašomas tuo metu, kai baigiasi Jūsų darbo sutartis buvusioje darbovietėje. Formoje rodomos Jūsų gautos pajamos bei sumokėti mokesčiai, dirbant minėtoje įmonėje.

Forma P60 – tai dokumentas, kurį turite gauti kiekvienų mokestinių metų pabaigoje, kurie kaip minėjau Airijoje prasideda sausio 1 dieną ir baigiasi gruodžio 31. Šioje formoje pateikiama visa informacija apie Jūsų gautas pajamas bei sumokėtus mokesčius per visą mokestinių metų laikotarpį.

CIS voucher –  tai dokumentas, kurį gaunate, jei dirbate pagal „Construction Industry Scheme“, tai savotiškas verslo liudijimas. Pagal šį esate nepriklausomas agentas. „CIS voucher“ visada gaunamas vieną kartą per metus.

Koks yra Jums grąžinamos sumos dydis?

Grąžinamų mokesčių suma priklauso nuo to, kiek laiko Jūs dirbote Airijoje, kiek gavote pajamų ir galiausiai kiek esate sumokėjęs mokesčių.

Kiek laiko užtrunka mokesčių grąžinimas Airijoje?

Mokesčių grąžinimas vidutiniškai trunka nuo 90 iki 120 dienų priklausomai nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo datos. Šis procesas taip pat gali užtrukti, jeigu Airijos mokesčių įstaigos nusprendžia patikrinti Jūsų pateiktų dokumentų tikrumą.

Mokesčių susigrąžinimas UK labai panašus į Airijoje vykdomą. Jei dirbate legaliai, pagal verslo liudijimą ar kaip samdomas darbuotojas, privalote iš darbdavio gauti tuos pačius dokumentus, kurie yra susiję su darbiniais santykiais, tai formos: P45, P 60 arba CIS voucher.

Esminis skirtumas nuo Airijos yra mokestinių metų pabaiga. Grąžinimo procedūros Anglijoje prasideda balandžio 5 d. Vis dėlto, tiek Anglijoje, tiek Airijoje nereikėtų išsigąsti, jeigu praleidote šias datas. Susigrąžinti mokesčius galite ir vėliau.

Jeigu nepasitikite savo jėgomis arba nelabai gerai kalbate angliškai, pagalbos galite kreiptis į lietuvių agentūras, kurios pasirūpina visais reikiamais dokumentais, vienos iš jų kontaktus pateikiu straipsnio pabaigoje.

Norėdami gauti daugiau informacijos kreipkitės

mokesčių susigrąžinimas

10 Forest House Business Centre

8 Gainsborough Road

Leytonstone

London

E11 1HT

info@aldusltd.co.uk

+44 (0) 208 558 6148

+44 (0) 208 539 9855

+44 (0) 776 971 8413