Būstas

Mokyklos kabinetų ateitis

Ar dar prisimenate savo mokyklos klasių kabinetus? Vieniems – šios patalpos asocijuojasi su linksmybėmis, draugais, žaidimais, kitiems – su griežtais mokytojais ir žiniomis, o tretiems – iš atminties klodų išnyra dar kiti prisiminimai ir asociacijos. Tiesa, šiame straipsnyje kalbėsime ne apie prisiminimus iš mokyklos, o apie ateitį. Tiksliau apie šviežiausius pasikeitimus ir naujoves mokyklos klasių kabinetuose.

Dar neseniai mokyklų suolus palikę moksleiviai gali patvirtinti, kad beveik kiekvienos klasės gale visada būdavo bent kelios spintos, kuriose buvo galima rasti daugybę su mokomais dalykais susijusių knygų. Šiandien klasėse knygos vis dar naudojamas. Tiesa, šalia spintose sukrautų knygų atsiranda naujas daiktas – kompiuteris. Jis jau naudojamas jau beveik visų dirbančių žmonių, bet į didžiąją dalį mokyklos klasių atkeliavo visai neseniai. Klasių kompiuterizacija įvyko per paskutinius penkis metus.

Ateityje spintos galbūt talpins tik kompiuterines duomenų laikmenas ir tik kelias muziejine retenybe tapusias knygas. Greičiausiai jau greitai vieno kompiuterio 20 ar daugiau vaikų grupei ir mokytojui neužteks. Jau šiandien didžiosios kompiuterių kompanijos daro mažus bandymus su keliomis Lietuvos mokyklų klasėmis. Vaikai mokosi naudodami planšetinius kompiuterius ir jiems skirtas programas.

Taip pat vis daugiau dėmesio skiriama vaikų poilsiui. Tikriausiai pastebėjote, kad vaikai po pamokų grįžta pavargę. Mokykloje krūviai auga. Kasdien vaikai įsisavina daugiau informacijos nei kadaise mūsų protėviai iš viso galėjo sužinoti iš prieinamos literatūros. Dėka interneto, televizijos ir išsamių mokyklose dėstomų pamokų vaiko pasaulėžiūra plečiasi. Tiesa, tai turi savo kainą. Tai nuovargis.

Mokyklose su vaikus palietusiu greitėjančiu gyvenimo tempu kovojama kuriant poilsio ir žaidimų kambarius. Šiose patalpose yra minkšti baldai, atpalaiduojantys žaidimai, stalai ir kitos priemonės, kurios leidžia bent trumpam vaikams nukelti mintis nuo pamokų. Tuo pačiu tai garantuoja, kad vaikai leidžia pertraukas saugiai.

Keli bandymai sukurti modernius poilsio kambarius mokyklose susilaukė teigiamų reakcijų. Šią naujovę išbandžiusiose mokyklose šių patalpų steigimas moksleivių buvo priimtas teigiamai. Minkšti baldai per daugelį pertraukų būdavo nusėdami vaikų, o žaidimai ir kitos priemonės taip pat dažniausiai būdavo moksleivių naudojamos. Kitu metu šiose patalpose ramybę atranda ir mokytojai.

minkšti baldai