Laisvalaikis / Pomėgiai

Mūsų daržas – mūsų gyvenimas

www.agronomija.ltDaržas, šiltnamis, vaismedžiai ar tiesiog graži veja – vis dar dažno lietuvio įprasta kasdienybė. Tai tarsi būdas ir atsipalaiduoti, ir pasijusti kūrėju, aplinkos keitėju, kas leidžia jaustis laimingesniam. Žinoma, tam yra įvairiausių būdų ir formų, tačiau žemės darbai šioje vietoje vis dar turi stiprią poziciją. Gyvenantiems daugiabutyje pasinerti į įvairių vaisių ir daržovių auginimo malonumus ir rūpesčius sudėtingiau, tačiau išties populiarūs daržai balkonuose ir prieskoninių žolelių auginimas ant palangių puikiai įrodo, jog tikrai įmanoma. Na o turintiems savo kiemą, kelis arus žemės, galima į šią kūrybinę erdvę pasinerti visa galva. Tiesa, ne visi tuo užsikrečia, daug kas, galvojantys, jog agronomijos mokslai ne jiems, samdo specialistus. Tačiau ir tokie žmonės džiaugiasi atėjusiu pavasariu ir savo kieme augančių krūmų ar medžių pumpurais, sužaliuojančia žole ar pražystančiomis gėlėmis.

Ar tikrai reikia kažkokių ypatingų žinių, jei norite pradėti auginti vaiskrūmius, vieną kitą vaismedį, turėti savų pomidorų ar tiesiog gražių dekoratyvinių krūmų? Atsakymas paprastas – tikrai ne. Sugalvoję auginti, pavyzdžiui, agurkus, vos per gerą valandą naršymo ir skaitymo internete jūs galite tikrai geru šios srities specialistu. Žinoma, nuo profesionalaus agronomo derliaus gausumu atsiliksite, tačiau savų agurkų tikrai turėsite. Jei ne kokie gamtos kataklizmai, be abejo.

Auginantiems viską sau ir savo malonumui, galbūt apie derliaus optimizavimą nė nereiktų galvoti. Žinios apie sėjomainą, skirtingų mikroelementų poreikį vos sudygusiems ir jau gerokai paaugusiems augalams, įmantrias apsaugas nuo šalnų ar tūkstančius kainuojantį drėkinimą gali greitai numalšinti net ir stiprų norą kažką auginti. Geriausia elgtis paprastai – susipurenti žemę, užmesti akį, kada maždaug reikėtų sėti jūsų norimą daržovę, sumesti sėklas į paruoštas duobutes ir nesukti galvos apie sudėtingus tręšimo kalendorius, pikavimus ir panašiai. Kartais palaistyti, kartais paravėti, rudeniop susirinkti derlių ir džiaugtis savo užaugintomis daržovėmis. Ir jos tikrai užaugs, augalai atsparūs ir pakantus įvairioms sąlygoms, tad kažką sugadinti bus tikrai nelengva. Visada galima užeiti į www.agronomija.lt ir pagilinti savo žinias apie tam tikrų augalų auginimą, tačiau skubėti įgyti agronomo išsilavinimo tikrai nebūtina. Juk viskas sau ir savo malonumui, o ne dideliam derliui ir pelnui. Atsipalaiduoti ir mėgautis, kartu su dygstančiu daigeliu ar nokstančiu vaisiumi.